Na zapalenie pęcherza moczowego

zapalenie pęcherza moczowegoZapalenie pęcherza moczowego to częsta dolegliwość. Szczególnie narażone na nie są kobiety aktywne seksualnie, kobiety w ciąży lub kobiety przechodzące menopauzę. Można sobie z tym poradzić.

Zapalenie pęcherza moczowego i dróg moczowych to nie tylko niechciany towarzysz życia w szczególnych chwilach kobiety, ale przede wszystkim bolesny i często nawracający problem. Objawy są nieprzyjemne: trudności w oddawaniu moczu (ból, pieczenie), zmiana koloru i zapachu moczu, konieczność częstego oddawania moczu przy jednoczesnym poczuciu niepełnego opróżnienia pęcherza, ból na dole brzucha, stan podgorączkowy.

Zapalenie pęcherza moczowego – profilaktyka:

Wprowadzając w życie kilka prostych zasad, możesz obniżyć ryzyko infekcji dróg moczowych:

 • Pij ok. 2 litrów płynów dziennie
 • Nie wstrzymuj oddawania moczu, gdy zbyt długo zalega w drogach moczowych, to znajdujące się w nim bakterie mają idealne warunki do rozmnażania się
 • Stosuj preparaty, które są dedykowane dla kobiet z nawracającymi infekcjami układu moczowego, np. UroLact. Pozwoli zabezpieczyć pęcherz na długi czas.
 • Zadbaj o właściwą higienę intymną – do mycia wybierz delikatne preparaty, które pomogą zachować równowagę kwasowo – zasadową
 • Unikaj produktów, które mogą podrażnić cewkę moczową (perfumowane żele, odświeżające dezodoranty)
 • Noś oddychającą, niezbyt obcisłą bieliznę
 • Zachowaj właściwą higienę w toalecie – wycieraj miejsca intymne w kierunku od przodu do tyłu, by nie przenieść bakterii z okolic odbytu do cewki moczowej

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Nietrzymanie moczu – poznaj swój problem

Zobacz, co kolor moczu mówi o twoim zdrowiu

UroLact – długotrwała ochrona układu moczowego

Doustny probiotyk urologiczny UroLact zawiera specjalnie dobraną kompozycję dwóch żywych szczepów bakterii probiotycznych – Lactobacillus rhamnosus PL1 oraz Lactobacillus plantarum PM1. Bakterie te korzystnie wpływają na mikroflorę układu moczowego dzięki zdolności do hamowania wzrostu bakterii chorobotwórczych oraz grzybów drożdżopodobnych, będących najczęstszą przyczyną infekcji dróg moczowych.

UroLact chroni i jednocześnie odbudowuje mikroflorę dróg moczowych. Stanowi profilaktykę oraz wspomaganie procesu leczenia stanów zapalnych dróg moczowych u kobiet i mężczyzn, szczególnie występujących w formie nawrotowej oraz infekcji bakteryjnych.

UroLact zalecany jest:

 • Nawracających infekcjach dróg moczowych,
 • Aktywnych zakażeniach dróg moczowych, (razem z lekiem bakteriobójczym już od I dnia stosowania antybiotykoterapii,
 • Bakteriomoczu Bezobjawowym u kobiet w ciąży,
 • W zaburzeniach flory bakteryjnej układu moczowego.

Dawkowanie:

Kuracja trwa nie krócej niż 10 dni (1 saszetka dziennie najlepiej podczas posiłku).

Cena: ok. 23 zł za op. 10 saszetek po 2 g

Ocen: 3
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany