Zakwaszenie organizmu – nie dopuść do tego!

zakwaszony organizm

Zakwaszenie organizmu nie jst dla zdrowia naajlepsze. Oczywiście, gdy twoje ciało jest „kwaśne”, oznacza to, że pH jest zbyt niskie. Definicja jest prosta, ale wyniki są nieco bardziej skomplikowane.

Kiedy nasz organizm jest zbyt „kwaśny”, jesteśmy bardziej narażeni na problemy ze skórą (trądzik, trądzik różowaty) i włosami. Poza tym jesteśmy osłabieni, bardziej podatni na infekcje, możemy mieć zaparcia lub biegunki i… problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi ciała. Okazuje się, że aż 80 procent Europejczyków cierpi na zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej.

Zakwaszenie organizmu – dieta najważniejsza

Jedzenie jest bardzo skuteczne w zapobieganiu zakwaszeniu organizmu. Zobacz co powinnaś jeść:

1. Seler
Jeśli masz refluks (to wspólny objaw zakwaszenia organizmu jak i problemów z żołądkiem), to seler będzie dla ciebie idealny. Przekąska z tego warzywa to doskonały sposób na równowagę w twoim organizmie. A przy okazji uspokoi żołądek.

2. Napar z rumianku
Rumianek ma fantastyczne właściwości alkalizujące i zmniejszające stres. Zdecydowanie warto ograniczyć ilość wypijanej kawy na rzecz naparu z rumianku, aby zrównoważyć pH i poczuć się lepiej.

3. Całe ziarna
Quinoa, brązowy ryż i proso są bardzo alkalizujące dla większości ludzi. Należy je żuć dokładnie, powoli jeść i spożywać w odpowiednich porcjach. Na niektóre osoby ziarna nie działają, ale jeśli po nich poczujesz się lepiej, jedz je jak najczęściej.

4. Chleb świętojański
Jeśli kochasz czekoladę, ale zauważyłaś, że po niej masz objawy wskazujące na zbyt dużą kwasowość, spróbuj zamiast niej jeść chleb świętojański. Jest pyszny i podobny w smaku i konsystencji do czekolady. Posiada właściwości lecznicze, działając  przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. W konsekwencji powoduje równowagę kwasowo-zasadową.

5. Migdały
Jeśli podjadasz migdały, ale kwasowość jest nadal za wysoka, upraż je z odrobiną soli morskiej. Ta pyszna przekąski utrzyma twoje pH w odpowiednich ryzach.

źródło: www.mindbodygreen.com

Ocen: 0
2 komentarze
  1. Trzeba mniej jeść mięsa i “śmieci”, a więcej warzyw i owoców. Dobrą alternatywą są soki warzywne wg. zaleceń terapiasokami.pl/zakwaszenie-soki. Piję takie soki własnej roboty i muszę przyznać, że to działa. Zdrowie mi się poprawiło i mam więcej energii której kiedyś mi brakowało. Obok diety dobrze jest uprawiać sport, bo ruch jest również ważny.

  2. Ostatnio bardzo aktualny temat:) fajnie,że jest coraz częściej poruszany, tym bardziej,że widać jak wielki ma wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.Wprowadzę te proste zasady do życia codziennego:)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany