Zakażenie układu moczowego? Zapytaj o FEMANNOSE® N

zakażenie układu moczowegoZakażenie układu moczowego to nieprzyjemne uczucie pieczenia, „parcie” na pęcherz i konieczność nadmiernie częstych wizyt w toalecie. Dzięki FEMANNOSE® N odzyskasz komfort i zapomnisz, co to zapalenie pęcherza.

Choć zapalenie pęcherza to dla wielu z nas temat raczej wstydliwy, jest on bardzo powszechny. Co druga kobieta przechodzi je bowiem przynajmniej raz w życiu. Szczególnie narażone są kobiety chorujące na cukrzycę, w okresie menopauzy i w ciąży. Wpływ na to mają wysoki poziom cukru w moczu u diabetyczek, a w przypadku dwóch kolejnych grup hormony.

Zakażenie układu moczowego – objawy

Infekcje łatwo rozpoznać, bo towarzyszą jej dobrze znane objawy, jak ból w dole brzucha, pieczenie podczas oddawania moczu czy częsta potrzeba chodzenia do toalety. Nie należy ich ignorować. To znak, że trzeba zacząć działać jak najszybciej. Wszystko po to, by zminimalizować ryzyko powikłań i skrócić do minimum czas leczenia. Nie warto więc zwlekać, bo przy odpowiednio szybkiej reakcji i właściwej terapii problem znika zwykle w ciągu trzech dni.

Zakażenie układu moczowego – dlaczego FEMANNOSE® N

Dlatego warto reagować już na pierwsze objawy. Pomóc może wyrób medyczny FEMANNOSE® N. Zawiera on przebadaną klinicznie 2g D-mannozę, która zapobiega przywieraniu wywołujących stan zapalny bakterii Escherichia Coli do błon śluzowych dróg moczowych. W efekcie bakterie zostają wypłukane podczas następnego oddawania moczu, znika więc przyczyna infekcji, a nieprzyjemne objawy ustępują. Dzięki temu, że to tzw. substancja endogenna, czyli naturalnie produkowana przez nasz organizm, D-mannoza jest dobrze tolerowana i nie powoduje skutków ubocznych.

Co więcej, może ona być stosowana jednocześnie z antybiotykiem, ponieważ ich działanie przeciwdrobnoustrojowe jest odmienne i nie pokrywa się wzajemnie. Dla wzmocnienia efektu działania warto też podczas kuracji pić co najmniej 2 litry wody dziennie, nie wyziębiać organizmu i dbać o odpoczynek. Przy silnym bólu można sięgnąć po leki przeciwbólowe i rozkurczowe. Należy jednak pamiętać, że złagodzą one jedynie objawy, ale nie wyeliminują przyczyny infekcji.

A niewyleczone infekcje mogą skutkować nawrotami i powodować poważne powikłania, szczególnie w okresie ciąży. Ryzyko zapalenia pęcherza zwiększa się wtedy z powodu zmian hormonalnych. Jest ono jednak wyjątkowo niebezpieczne dla przyszłych mam, bo może doprowadzić do poważnych komplikacji. Wyrób medyczny FEMANNOSE® N jest bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży i pomoże skutecznie zapobiec rozwojowi infekcji. Należy jednak przyjmować go po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Femannose®N może być stosowane od 14. roku życia.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany