Zachorowanie dzieci na koronawirus – najważniejsze pytania i odpowiedzi

zachorowanie dzieci na koronawirusZachorowanie dzieci na koronawirus to temat który bardzo interesuje rodziców. Specjaliści CDC (Centers for Disease Control and Prevention) odpowiadają na najważniejsze pytania. Warto je przeczytać.

Jakie jest ryzyko zachorowania mojego dziecka na COVID-19?

W oparciu o dostępne dowody, wydaje się, że dzieci nie są bardziej narażone na COVID-19 niż dorośli. Znanych jest zdecydowanie więcej przypadków chorych dorosłych niż dzieci.

Jak mogę chronić swoje dziecko przed infekcją koronawirusa?

Powinno ono robić to samo co dorośli. Często myć ręce wodą z mydłem lub myć środkami dezynfekującymi na bazie alkoholu. Unikać osób chorych (kaszlących i kichających). Codziennie czyścić i dezynfekować powierzchnie w domu (np. stoły, krzesła z twardym oparciem, klamki, włączniki światła, piloty, uchwyty, biurka, toalety, umywalki). Prać rzeczy, w tym pluszowe zabawki, zgodnie z instrukcjami producenta. Jeśli to możliwe, należy prać rzeczy w najcieplejsze możliwej wodzie i dokładnie je suszyć.

Zobacz też:

Koronawirus i cukrzyca – najważniejsze informacje dla pacjentów chorych na cukrzycę

Koronawirus – jak radzić sobie ze stresem

Domowy środek dezynfekujący do rąk – przepis, wykonanie, walka z koronawirusem

Czy objawy COVID-19 różnią się u dzieci niż u dorosłych?

Nie. Objawy COVID-19 są podobne u dzieci i dorosłych. Jednak dzieci z potwierdzonym COVID-19 ogólnie wykazywały łagodne objawy. Zgłaszane objawy u dzieci obejmują objawy podobne do przeziębienia, takie jak gorączka, katar i kaszel. Zgłaszano również wymioty i biegunkę. Nie wiadomo jeszcze, czy niektóre dzieci mogą być bardziej narażone na ciężką chorobę, na przykład dzieci ze różnymi schorzeniami.

Czy dzieci powinny nosić maski?

Nie. Jeśli twoje dziecko jest zdrowe, nie ma potrzeby noszenia maski. Tylko osoby z objawami choroby lub opiekujące się chorym powinny nosić maski.

Źródło: CDC

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany