Wzmocnij skórę adaptogenami

adaptogenyDbaj o skórę mądrze. Wspomagaj, wzmacniaj i pielęgnuj ją. Wybierz kosmetyki zawierające adaptogeny, by Twoja skóra była zdrowa i promienna.

Co to są adaptogeny?

To znane od wieków rośliny, często uznawane przez różne kultury za „święte” z racji na ich zdrowotny wpływ na ludzkie ciało i umysł. Nadrzędną właściwością wszystkich adaptogenów jest niwelowanie skutków stresu oraz pomoc organizmowi w adaptacji do niesprzyjających warunków zewnętrznych. Używano ich już tysiące lat temu. Największą popularnością cieszyły się na terenie dzisiejszych Chin, Indii i Iranu. Korzystały z nich również ludy syberyjskie, plemiona afrykańskie i Indianie zamieszkujący obie Ameryki.

Obecny rozkwit popularności adaptogenów zawdzięczamy nie tylko popularyzacji medycyny ajurwedyjskiej, ale przede wszystkim rosyjskim naukowcom. To ich wieloletnie badania stały się pomostem, którym wiedza o tych ziołach zaczęła przedostawać się na Zachód. Przebadano blisko 4000 roślin, z których 12 gatunków wykazywało niespotykanie wysokie właściwości wzmacniające na organizmy ssaków. W utworzonej w latach 60-tych osobnej jednostce naukowej Rosyjskiej Akademii Nauk – w Instytucie Fizjologii i Farmakologii Adaptacji we Władywostoku zatrudniono 1200 biologów, naukowców i lekarzy, którzy badali właściwości i działanie różnych adaptogenów.

Jaka roślina może być adaptogenem?

Aby dany gatunek rośliny mógł zostać zaklasyfikowany do tej grupy musi spełniać te kryteria:

  • musi być nietoksyczny – nie może powodować negatywnych skutków ubocznych dla zdrowia fizycznego lub psychicznego oraz nie może uzależniać;
  • musi być niespecyficzną odpowiedzią na stres, ponieważ stosowanie adaptogenów usprawnia funkcjonowanie organizmu w stresogennych sytuacjach i nie pozbawia go energii;
  • musi mieć normalizujący wpływ na organizm – adaptogeny usprawniają funkcjonowanie organizmu w stresogennych sytuacjach i nie pozbawiają go energii.

Adaptogeny w kosmetykach FLOSLEK Laboratorium

  • Ashwagandha (Witania somnifera): chroni przed stresem oksydacyjnym, zwiększa witalność i przywraca naturalną równowagę. Intensywnie nawilża, wygładza i rozświetla. Stosowana jest w medycynie ajurwedyjskiej.
  • Żeń-szeń (Panax ginseng): przywraca skórze witalność i promienny wygląd. Jest źródłem antyoksydantów. Dotlenia, odżywia i działa odmładzająco. Od wieków wykorzystywany jest w chińskiej medycynie w celu zwiększenia siły i wytrzymałości. Uznawany za boskie ziele i cud świata.
  • Lukrecja gładka (Glycyrrhiza glabra): działa antyoksydacyjnie i odmładzająco. Głęboko nawilża, łagodzi i rozjaśnia skórę. Polecana jest również do skóry z niedoskonałościami.

Kosmetyki z linii zioła i adaptogeny ADAPTOGEN

Wzmacniający krem z żeń-szeniem na dzień
Wzmacnia i przywraca skórze naturalną równowagę. Odmładzający żeń-szeń i połączony z przywracającą harmonię ashwagandhą przynosi spektakularny efekt. Badania aplikacyjne wykonane po 4 tygodniach stosowania kosmetyku u 100% badanych potwierdzają wygładzenie skóry, zwiększenie elastyczności i jej jędrności oraz natychmiastową ulgę przesuszonego i ściągniętego naskórka. Skóra jest zrelaksowana i wypoczęta. Kosmetyk nadaje skórze naturalny blask i promienny wygląd. Skóra wygląda na młodszą. Zawiera aż 97% składników pochodzenia naturalnego.

sugerowana cena: 28,99 zł/ECO zestaw; 22,48 zł/Refill

Łagodzący krem z lukrecją na noc
Krem łagodzi, działa antyoksydacyjnie oraz przywraca naturalną równowagę. Kojąca lukrecja oraz przywracająca harmonię ashwagandha są wsparciem dla każdego rodzaju skóry. Wyniki badań aplikacyjnych potwierdzają u 100% badanych osób intensywne odżywienie i regenerację skóry. Kosmetyk nawilża oraz optymalnie nawadnia naskórek. Przywraca skórze witalność. Skóra wygląda na młodszą, jest aksamitnie gładka, promienna i naturalnie piękna. Krem ma bogatą, kremową kompozycję o lekkim, świeżym zapachu. Zawiera aż 98% składników pochodzenia naturalnego.

Cena: 28,99 zł/ECO zestaw; 22,48 zł/Refill

Ziołowa esencja adaptogenna
Kosmetyk intensywnie nawilża. Przynosi natychmiastową ulgę przesuszonej i ściągniętej cerze. Działa ujędrniająco, zwiększa elastyczność i sprężystość skóry. Zwiększa też napięcie skóry. Ashwagandha i żeń-szeń przywracają naturalną równowagę i niosą pomoc zestresowanej oraz przemęczonej skórze. Silnie skoncentrowana, jedwabista formuła łączy dobroczynne zioła, aby wspierać każdy rodzaj skóry w procesach regeneracyjnych. Dzięki systematycznemu stosowaniu skóra wygląda na młodszą, staje się gładka, pełna blasku i naturalnie piękna. Aż 97% stanowią składniki pochodzenia naturalnego.

Cena: 39,99 zł

Ocen: 2
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany