Wyrzuć toksyczne środki czyszczące! Spróbuj tych olejków

olejki do czyszczenia

Teraz jest dobry czas, aby odświeżyć nasz dom. Jeśli szukasz bardziej ekologicznych metod czyszczenia, oto pięć olejków eterycznych, które z powodzeniem można użyć.

1. Olejek cytrynowy

Zapachy cytrusowe są idealne do czyszczenia ze względu na ich świeży zapach, a olejek cytrynowy ma potężne właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i właściwości przeciwwirusowe. Jest doskonały do rozjaśniania brudnożółtej podłogi, czyszczenia okien i odświeżenia prania, które było w pralce zbyt długo.

Do podłóg: wymieszaj 15 kropli olejku z cytryny w jednym wiadrze z wodą, z jedną szklanką octu i jedną łyżką mydła w płynie, a następnie wycieraj podłogę. Jeśli chcesz wyczyścić okna lub blaty, wymieszaj kilka kropli z octem i spryskuj powierzchnie. A jeśli okaże się, że mokre ubrania pachną trochę stęchlizną, po prostu uruchom ponownie pranie, tym razem z kilkoma kroplami olejku cytrynowego.

WIĘCEJ: Olejki eteryczne wzmocnią odporność

2. Słodki olejek pomarańczowy

Kolejny zapach cytrusowy, który jest idealnym rozwiązaniem do domowych porządków. Należy wymieszać kilka kropel oleju z sodą na wilgotnej gąbce, aby pozbyć się tłustych zabrudzeń. Możesz również skorzystać z tej mieszaniny do wycierania półek i ścian lodówki.

3. Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest kolejnym doskonałym dodatkiem do sprzątania, jeśli szukasz silnego antyseptycznego i antybakteryjnego oraz przeciwgrzybiczego środka czyszczącego. Olejek z drzewa herbacianego działa dobrze, jeśli chcemy pozbawić mieszkanie zapachu stęchlizny, który powstał w okresie zimowym. Jest również doskonały do oczyszczania prysznica z pleśni. Wystarczy dodać kilka kropel do dwóch szklanek wody i spryskać nim drzwi prysznicowe, umywalkę i wannę. Nie trzeba wycierać!

4. Olejek miętowy

Olejek miętowy to kolejny ulubiony zapach. Nie tylko odstrasza szkodniki, ale posiada również silne właściwości antybakteryjne – to idealny dodatek do octu do dezynfekcji łazienek i kuchni. Wystarczy dodać kilka kropel do wody, spryskać i wytrzeć.

WIĘCEJ: Olejek na cellulit

5. Olejek lawendowy

Olejek lawendowy jest idealnym dodatkiem do domowego sprzątania: działa antyseptycznie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Możesz odświeżyć swoje pranie, dodając kilka kropli na myjkę i wrzucić ją do suszarki. Można  dodać kilka kropel do roztworu z octem (1:3 ocet z wodą), a twoja podłoga będzie się błyszczeć.
źródło: www.mindbodygreen.com

Ocen: 1
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany