Włoski makaron Pappardelle marki DeCecco

makaron

Nazwa włoskiego makaronu pappardelle wywodzi się od słowa pappare, które znaczy pałaszować. Wyraźnie wskazuje ona na to, jak dużym uwielbieniem specjał ten cieszy się pośród mieszkańców słonecznej Italii. Dzięki marce DeCecco wyśmienity smak makaronu Pappardelle możemy poznawać również w zaciszu własnego domu.

Makaron włoski – maximum smaku

Makarony marki DeCecco słyną przede wszystkim z prawdziwie włoskiego smaku, który osiągnięto dzięki najwyższej jakości składnikom i dopracowanym procesom produkcji. Należące do ich grona szerokie wstążki Pappardelle to nie lada gratka dla wielbicieli włoskich specjałów. Makaron ten powstaje na bazie mąki z twardej pszenicy durum, która sprawia, że nigdy nie skleja się on po ugotowaniu, ani nie zmienia swojego kształtu, nawet gdy zbyt długo pozostawimy go w gorącej wodzie. Dzięki temu mamy pewność, że nawet nie będąc wirtuozem sztuki kulinarnej możemy przygotować danie na najwyższym poziomie. Ponadto, w porównaniu do makaronów innych marek, DeCecco zapewnia aż o 20% więcej apetycznych wstążek, które zaspokoją głód licznego grona biesiadników.

WIĘCEJ: Dlaczego należy jeść makarony durum

Szerokie wstęgi Pappardelle marki DeCecco wyjątkowo apetycznie komponują się ze smażoną papryką oraz włoską kiełbasą, doprawianą tradycyjnie anyżem i fenkułem, którą bez problemu możemy zastąpić jedną z aromatycznych rodzimych wędlin. Makaron pappardelle w prawdziwie włoskim stylu często serwowany jest także w towarzystwie dziczyzny oraz grzybów. Również treściwe sosy, takie jak szpinakowy, kultowy bolognese, czy jajeczny carbonara doskonale połączą się z Pappardelle marki DeCecco. Jeśli chcielibyśmy jeszcze większej dawki kulinarnych inspiracji, bukiet niespotykanych smaków odkryjemy tworząc duet szerokich wstążek makaronowych z pieczoną kaczką lub wędzonym łososiem.

Cena: 12,99 zł (250 g)

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany