Weź sprawy w swoje ręce

zaparcia

Jeśli kiedykolwiek miałeś problem z zaparciami, wiesz, że jesteś gotów spróbować wszystkiego, aby tylko poczuć ulgę.

Ale jest jedna rzecz, której prawdopodobnie nie próbowałaś, a to może być klucz do pozbycia się problemu i to bez żadnych skutków ubocznych. Technika ta polega na masowaniu krocza, tego odcinka skóry oddzielającego twoje intymne części od odbytu. Według nowego badania opublikowanego w Journal of General Internal Medicine, daje to fantastyczne rezultaty.

Zaparcia są powszechną dolegliwością (tylko 19 procent z nas sobie z tym radzi), która dotyka bardziej kobiety niż mężczyzn. Naukowcy postanowili więc przyjrzeć się co ma do zaoferowania medycyna alternatywna, aby złagodzić tę uciążliwość. Podzielili 100 osób, które miały zaparcia na dwie grupy: jedna grupa dostała standardowe leczenie, a druga robiła  masaż krocza. Po czterech tygodniach, naukowcy odkryli, że u grupy masującej poprawiło się funkcjonowanie jelita grubego w porównaniu do pierwszej grupy.
Podsumowując, według naukowców lekarze powinni uczyć swoich pacjentów z zaparciami, jak zrobić masaż krocza, a nie tylko mówić im o otrębach zbożowych lub zwiększeniu ruchu.

źródło: www.womenshealthmag.com

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany