Urodowe mity – przeczytaj, aby zawsze być piękną

uroda

Uroda jest dla nas ważna. To czego nie wiemy lub też błędnie myślimy, może być konsekwencją nienajlepszego naszego wyglądu. Czas to zmienić.

Zresztą nie trzeba uczyć się mnóstwa rzeczy na pamięć. Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad. Jak twierdzi dermatolog z Nowego Jorku, Dennis Gross, twoja skóra może wyglądać młodziej dłużej niż się spodziewasz.

Uroda mit: Skóra powinna być mocniejsza po umyciu

Prawda: Jeśli skóra nie czuje się świeża i elastyczna, prawdopodobnie używasz złych kosmetyków. Zbyt ostre detergenty mogą zwiększyć zmarszczki pozbawiając skórę jej naturalnych olejów i powodując zwiększoną suchość. zacznij używać żeli do mycia z gliceryną i łagodne środki powierzchniowo czynne, takie jak np. sól sodowa.

Uroda mit: Produkty w aptekach nie są tak dobre

Prawda: “Niezależnie od tego, gdzie są one sprzedawane, większość linii przeciwzmarszczkowych zawierają te same substancje czynne,” mówi dermatolog David Banku w Mount Kisco, NY. Są to potwierdzone naukowo przeciwutleniacze takie jak: retinole, alfa-hydroksykwasy, peptydy, witamina C i zielona herbata. Czytaj więc opakowania. Należy również sprawdzić etykietę, aby upewnić się że powyższe składniki znajdują się na najwyższych miejscach, czyli jest ich najwięcej.

Uroda mit: Używanie tylko kremów przeciwzmarszczkowych nie pomaga

Prawda: miejscowe kremy nie pozostawią skóry w kolorze czerwonym i poplamionej, jak to jest w przypadku używania laserów i peelingów chemicznych. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni krem.

Uroda mit: Jeśli produkt nie działa szybko, zmień go

Prawda: Ważne jest, aby trzymać się jednego kosmetyku wystarczająco długo, aby zobaczyć, czy działa na skórę, czy nie. “Proponuję czekać 8 do 10 tygodni, a dopiero go zmieniać ” mówi Mark G. Rubin, profesor dermatologii na University of California, San Diego. I pamiętać, że nie każda skóra zareaguje w ten sam sposób na ten sam kosmetyk. “Większość składniki aktywnych działa na wszystkich, tylko w różnym stopniu,” dodaje.

Uroda mit: Po 40 roku życia, używanie kremów z filtrami nie ma sensu

Prawda: Nie ma wieku, w którym twoja skóra przestaje być podatna na uszkodzenia. Promienie UV wywołują niszczące wolne rodniki, cząsteczki, które działają jak małe rzutki, które wywiercają otworki w konstrukcji nośnej skóry, prowadząc do powstawania zmarszczek. Aby w pełni chronić swoją skórę, twoje kosmetyki powinny mieć co najmniej ochronę przeciwsłoneczną z SPF 30.

 

źródło: www.prevention.com

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany