Uroda – tak, ochrona środowiska – tak

kosmetyki

Wszystko można pogodzić. I urodę i ochronę środowiska. Co możemy zrobić? Zobaczcie.

Zwróć uwagę na codzienne nawyki:

ZAKUP UBRAŃ – wybieraj ubrania produkowane ekologicznie i etycznie. Najlepiej z tkanin biodegradowalnych.
SEGREGOWANIE ODPADÓW – segreguj odpady! Zarówno w domu, jak i w pracy. Ta codzienna, mogłoby się wydawać banalna czynność ma duży wpływ na stan środowiska.
ZUŻYCIE WODY – oszczędzaj wodę. Warto wyrobić sobie kilka prostych nawyków – zamień kąpiel w wannie na prysznic i zawsze zakręcaj bieżącą wodę podczas mycia zębów czy naczyń.
ZUŻYCIE PRĄDU – oprócz wody oszczędzaj również prąd. Nie pozostawiaj zapalonego światła w pomieszczeniach, w których nie przebywasz i odłączaj ładowarki z kontaktów, gdy już naładujesz telefon.
LEKI I BATERIE – NIGDY DO ZWYKŁEGO KOSZA – zużyte baterie umieszczaj w specjalnie do tego przygotowanych pojemnikach (czasami można je spotkać nawet w sklepach) a przeterminowane lekki oddaj w aptece, by były odpowiednio zutylizowane, w sposób bezpieczny dla środowiska.

Świadomie wybieraj kosmetyki

Każdego dnia na świecie stosowanych jest całe mnóstwo kosmetyków. Dlatego wybierając je dla siebie, warto zwrócić uwagę na to, czy ich formuły zawierają składniki pochodzenia naturalnego. Mamy wtedy pewność, że dostarczamy naszej skórze czy włosom to, co najlepsze – składniki pozyskiwane z ekologicznie czystych, odległych rejonów świata, oddających najbardziej wartościowe elementy ziemi. Warto zwracać uwagę na oznaczenia tj. Fair Trade, Vegan, Ecocert itd., które marki umieszczają na opakowaniach. To gwarancja proekologicznego podejścia.

Warto pamiętać też o tym, że kosmetyki naturalne czy posiadające naturalne składniki nie rzadko wyróżniają się bardzo przyjemnymi konsystencjami i zapachami, a mitem jest stwierdzenie, że nie są przyjemne w użyciu.

WIĘCEJ: Kosmetyki przywrócą ci blask i urodę

Kiedy po naszym ulubionym kosmetyku zostanie jedynie puste opakowanie, najlepiej jest je umyć i wrzucić do odpowiedniego pojemnika segregacji odpadów – nie wszystkie elementy podlegają przetworzeniu, ale plastik czy szkło na pewno.

Kosmetyki przyjazne środowisku:

kosmetyki

Le Petit Marseillais Żel pod prysznic Mleczko Waniliowe – laski wanilii pochodzą z Fair Trade, całe opakowanie wykonane z jednolitego plastiku, idealnego do recyklingu (13,99 zł/400 ml)
Avene Olejek do ciała z wysoką ochroną przeciwsłoneczną – w tym roku marka Avene dołączyła do projektu „PUR PROJECT”, którego celem jest odbudowa raf koralowych, co więcej kosmetyki marki są bezpieczne dla ekosystemów wodnych (80,00 zł/200 ml)
OGX Odżywka do włosów Sea Mineral – składnikiem wiodącym odżywki OGX są naturalne wodorosty pozyskiwane w bezpieczny dla środowiska sposób
w północnej części Atlantyku (35,00 zł/385 ml)
Arbonne FC5 Odżywcza emulsja do ciała – marka Arbonne, to marka w 100% wegańska, jej produkty posiadają certyfikat Vegan (123,00 zł/237 ml)

 

kosmetyki

Crystal Essence Mineralny dezodorant w kamieniu – to naturalny ałun, tworzy na powierzchni skóry cienką, ałunową warstwę uniemożliwiającą namnażanie się bakterii (24,00 zł/125 g)
Dafi Filtr magnezowy – pozwala ograniczać odpady z plastikowych butelek, jeden filtr pozwala na przefiltrowanie ok. 150-200 l wody (17,00 zł/1 szt.)
Barwy Harmonii Mydło oliwkowe w kostce – stworzone na naturalnej roślinnej bazie, zawiera ekstrakt z oliwy z oliwek i masło shea (8,00 zł/200 g)
René Furterer maska do włosów Karite – maska zawiera 100% naturalnych składników i certyfikat ECOCERT (155 zł/200 ml)

 

kosmetyki

Ecotools Stippling Brush Pędzel wielofunkcyjny do makijażu – marka dba o naturę, dlatego jak każdy produkt tej marki, pędzel został wykonany z miękkiej „wolnej od wszelkiego cierpienia” szczeciny, drzewa bambusowego i aluminium z recyklingu. (49,99 zł/1 szt.)
La Prairie Tonik Advanced Marine Biology – głównym składnikiem toniku są składniki pochodzenia morskiego, uprawiane kontrolowanymi przez naukowców metodami
w chronionym środowisku lądowym, jest to najlepszy sposób, by korzystać z zalet roślin morskich, jednocześnie nie wyczerpując zasobów przyrody. (439,00 zł/150 ml)
Clarena Eco Tomato Cream – krem zawiera ekologiczny ekstrakt z pomidora, który działa przeciwzmarszczkowo (68,00 zł/50 ml)
Diaderma Olejek Marchewkowy – kosmetyk zawiera wyłącznie naturalne olejki
i wyciągi roślinne (30,00 zł/30 ml)

Ocen: 1
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany