Umyj twarz … w oleju?

olej do twarzy

Pomysł umycia twarzy w oleju brzmi nieprawdopodobnie, tym bardziej, że to właśnie nasze urodowe zabiegi sprowadzają się do tego, aby usunąć go ze skóry.

Okazuje się, że twarz najlepiej oczyszczą właśnie oleje – twierdzi dermatolog  Francesca Fusco dermatologii klinicznej w Mount Sinai School of Medicine w Nowym Jorku.

Więc jakie są korzyści dla naszej skóry z olejów oczyszczających?

1. Skutecznie usuwa makijaż. Oleje oczyszczające do twarzy łatwo „topią” kosmetyki kolorowe. Można nimi zmywać też powieki, ale trzeba uważać, aby nie dostał się on do oka.

2. Posiada naturalne składniki. Żel, krem a nawet chusteczki czyszczące do makijażu zawierają trudne do wymówienia składniki, które mogą dodatkowo wysuszyć skórę. Oleje zaś ją doskonale nawilża.

3. Jest łagodny dla skóry. Oleje do oczyszczania twarzy nie pozbawiają skórę jej naturalnych olejów.

Dla kogo olej?
Może to być dużym zaskoczeniem, ale eksperci zgadzają się, że oleje do oczyszczania twarzy nadają się do prawie wszystkich rodzajów skóry, w tym suchej, mieszanej, dojrzałej, wrażliwej i tłustej.
Oleje czyszczące mogą być szczególnie korzystne dla tych, którzy mają chronicznie suchą skórę, egzemę, łuszczycę.

Jak umyć olejem skórę?
Najpierw umyj twarz, a następnie wyciśnij na dłoń kilka kropli oleju i nałóż na wilgotną skórę. Masuj ją okrężnymi ruchami. Spłucz letnią wodą lub czystą, wilgotną szmatką.

źródło: www.everydayhealth.com

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany