Twój seks cię nie cieszy? To cię paraliżuje!

seksualne mity

Oto lista 5 największych mitów o seksie. Przeczytaj, może wtedy wszystko zrozumiesz.

1. “Seks powinien być naturalny”

Jest to prawdopodobnie największy mit związany z seksem wszechczasów. Choć chęć na seks może być naturalna, to seks nie działa sam. Nikt z nas nie rodzi się z wiedzą o seksie. Ale ponieważ kojarzymy akty seksualne z naszym instynktem, to łatwo możemy pomyśleć, że seks też jest naturalny.

Odruchy i zdolności nie są takie same. Każdy może jeść, ale nie każdy może gotować. Kultywowanie dobrego seksu jest jak gotowanie, wymaga poświęcenia. Ćwiczenia, praktyka sprawia, że jesteśmy coraz lepsi, sprawniejsi. Tak samo i seks wymaga praktyki.

2. “Seks będzie sexy zawsze”

Nasze ciała mają różne wymagania, które sprawiają, że seks jest atrakcyjny i satysfakcjonujący. Nie tylko nastrój jest potrzebny, ale i wypielęgnowane ciało, czysta bielizna, oraz synchronizacja obu ciał. Jeśli tego nie ma, trudno mówić o tym, że seks jest sexy!

3. “Nie mam dość czasu na seks”

Cóż, żyjemy w kulturze, która gloryfikuje słowo “zajęty”. Czy pracujemy dłużej, czy też poświęcamy się bezgranicznie rodzinie lub tracimy czas przez telewizorem, zapominamy jak ważne jest, by uprawiać seks. Trzeba po prostu stworzyć jakiś plan wartości. I nie zapominać w nim o seksie.

4. “Jeśli zacznę planować seks, to będzie nudny”

Tylko dlatego, że go zaplanujesz, wcale nie musi oznaczać, że będzie nudno. Podobnie jak wszystkie wielkie wydarzenia w życiu, które wymagają planowania, przynoszą fantastyczne efekty.
Rezerwacja stolika na wieczorną kolację nie oznacza, że będziesz planować rozmowę i gesty. Jeśli zaplanujesz sekst, to nie chodzi o akt, ale o miejsce, atmosferę.

5. “Seks po prostu staje się nudny po chwili”

Jeśli seks stał się dla ciebie nudny, to prawdopodobnie popadłeś w rutynę. Odkryj inne upodobania u siebie i partnerki. Po prostu zrób to, a nie marudź!

źródło: mindbodygreen.com

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany