Trening w samochodzie – dlaczego nie!

cwiczenia-w-samochodzie

Znowu te korki albo długa podróż. Zastanawiałeś się kiedyś, aby ten czas wykorzystać na ćwiczenia. Po co? Aby nie dopadły cię hemoroidy. A jeśli nawet je masz, to odpowiednia gimnastyka złagodzi dolegliwości. Poza tym poprawisz krążenie i dotlenisz organizm.

Jak wygląda trening kierowcy?

Jest bardzo łatwy do wykonania. Nie zastanawiaj się tylko po prostu ćwicz!

Ćwiczenia na brzuch: jedziesz? Trenuj mięśnie brzucha. Rytmicznie wciągaj go i wypychaj. Nie tylko wzmocnisz go, ujędrnisz, ale też poprawisz perystaltykę jelit.

Ćwiczenia na kark: stoisz w korku, pomyśl o swoim karku.  Zacznij obracać głowę, najpierw w lewo, potem w prawo. Przechyl lewe ucho do lewego barku. Pomóż sobie rękoma. Lewą dłoń połóż na głowie i delikatnie naciskaj, tak by szła w dół. Wytrzymaj w tej pozycji przez 15 sekund. Powtórz to samo w drugą stronę. Następnie pochyl głowę do przodu, próbując dotknąć klatki piersiowej. Później odchyl ją maksymalnie do tyłu. Możesz pomóc sobie dłońmi. Poruszaj barkami do przodu i tyłu.

Ćwiczenia na nadgarstki: zatrzymałeś się na światłach? To odpowiednia chwila, aby zająć się nadgarstkami. Wyciągnij lewą rękę przed siebie, wnętrze dłoni powinno być skierowane do góry. Złap prawą ręką za palce u lewej dłoni i ciągnij je w dół do siebie. Powinieneś poczuć rozciąganie w nadgarstku i całej wewnętrznej stronie przedramienia i ramienia. Wytrzymaj w tej pozycji przez kilka sekund. Zamień ręce i powtórz to samo z prawą ręką.

INNE: 4 rodzaje treningu – wybierz odpowiedni dla siebie

Ćwiczenia na barki: nieplanowany postój wykorzystaj na wzmocnienie barków.  Zaciśnij pięść i włóż ją za plecy, tak aby była pośrodku. Wyprostuj się i napieraj dłońmi z całej siły na rękę przez kilkanaście sekund. Powtórz to z drugą ręką.

Ćwiczenia na klatkę piersiową: zamiast trąbić na „niedzielnego kierowcę”, który stoi przed Tobą rozciągnij swoją klatkę piersiową. Złap za kierownicę obiema rękami.  Wyprostuj się i ściągnij łopatki. Przytrzymaj przez chwilę. Następnie zaokrąglij plecy i schowaj głowę między ramiona, pamiętaj, aby ręce wciąż trzymać na kierownicy. Wyprostuj plecy.

Ćwiczenia na całe ciało: masz możliwość zjechania na pobocze i zatrzymania się? Wykorzystaj tę chwilę. Wyjdź z samochodu i rozruszaj się porządnie. Zrób wymachy i krążenia ramion, barków, bioder. Przysiady, skłony, wykroki. Twoje ciało będzie Ci wdzięczne! Ćwicz, aż poczujesz luz i odprężenie.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany