Tołpa: intymna pielęgnacja

tołpaDo pielęgnacji okolic intymnych przeznaczone są specjalne dermokosmetyki tołpa – dermo intima. Komfort w okolicach intymnych to przecież ważna kwestia dla każdej kobiety. Trzeba o nie odpowiednio dbać.

Intymnie

Skóra okolic intymnych stanowi osłonę przed urazami mechanicznymi i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W tej okolicy znajduje się wiele gruczołów łojowych, które produkują natłuszczającą warstwę ochronną. Kwaśne pH i specyficzna mikroflora chronią te wrażliwe miejsca przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. U młodych dziewcząt pH okolic intymnych jest na poziomie 3,5-4,5, z wiekiem odczyn pH wzrasta i zbliża się ku zasadowemu (pH 6-7). Często dochodzi do zachwiania równowagi fizjologicznej okolic intymnych i zaburzeń w działaniu naturalnych systemów ochronnych, konsekwencją czego są powracające infekcje, wysuszenie błon śluzowych i uszkodzenia nabłonka.

Powodem mogą być podrażnienia wywołane zmianami w cyklu życiowym kobiety – dojrzewanie, przekwitanie, fazy cyklu miesiączkowego, czynniki zewnętrzne (kuracje antybiotykowe, przebyte zabiegi), niewłaściwa dieta (nadmierne spożywanie słodyczy, alkoholu co sprzyja rozwojom grzybic i drożdżyc), nieodpowiednia bielizna (ciasna i nieprzewiewna), bardzo obcisłe i przylegające do ciała spodnie, nieprawidłowa higiena okolic intymnych, nieodpowiednie środki higieniczne, detergenty i nadużywanie stosowania tamponów higienicznych. Na stan skóry okolic intymnych wpływ mają również hormony płciowe. Przy ich niedoborze skóra staje się cieńsza i bardziej wrażliwa.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Jaki wybrać żel do higieny intymnej

Poród zmienia miejsca intymne

Dermokosmetyki Tołpa

Aby nie dopuścić do powstawania podrażnień, uszkodzeń czy przesuszeń nabłonka konieczne jest stosowanie odpowiednich dla okolic intymnych płynów do higieny intymnej zawierających specjalne składniki delikatnie oczyszczające o właściwościach regenerujących, łagodzących, antybakteryjnych i przywracających fizjologiczne pH.

Dermokosmetyki tołpa: dermo intima zawierają torf tołpa i roślinne składniki aktywne, które zostały tak dobrane, by skutecznie regenerować i pielęgnować skórę. Przywracają i utrzymują fizjologiczne pH. Zmniejszają ryzyko wystąpienia infekcji i odparzeń. Nawilżają i przywracają komfort, pozostawiając uczucie czystości i świeżości.

W skład serii wchodzą:

  1. intima, regenerujący płyn do higieny intymnej, cena: 16,99 zł (195 ml)
  2. intima, neutralny płyn do higieny intymnej, cena: 16,99 zł (195 ml)
  3. intima. chusteczki do higieny intymnej łagodzenie podrażnień, cena: 9,99 zł (8 sztuk)
  4. intima. chusteczki do higieny intymnej ochrona przed infekcjami, cena: 9,99 zł (8 sztuk)
Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany