To zrób aby nie dopadł cię kac

kacZbyt wiele wysokoprocentowych napojów? Spoko, to się zdarza. Najgorzej jest na następny dzień. Budzisz się z bólem głowy, który sprawia, że chcesz nigdy się nie urodzić – to się nazywa kac. Ale mamy sposób aby nigdy się nie pojawił.

Najprościej, oczywiście, jest nie pić. Ale to przecież prawie niemożliwe. Warto więc może wcześniej pomyśleć co zrobić, aby nie dopadł cię kac.

Kac: mądre jedzenie

Warto zjeść zdrowy posiłek wcześniej. Upewnij się najpierw, że zawiera błonnik i zdrowe tłuszcze. Dzięki temu pozostanie w żołądku na dłużej i tak szybko procenty cię nie dopadną.

Kac: raz woda, raz wino

Picie na przemian wody z winem pomoże nie tylko nawodnić i zminimalizować efekty moczopędne alkoholu. Spowoduje, że w konsekwencji będziesz pił mniej alkoholu, ponieważ twój żołądek napełni się wodą.

Zobacz też:

Oczyszczający koktajl na kaca

Koktajl regenerujący dla aktywnych

Kac: postaw na kokos

Po imprezie, gdy czujesz już upojenie alkoholowe, jak najszybciej dostań się do domu. Nie dlatego, aby nikt ze znajomych nie zobaczył cię w takim stanie. Tylko dlatego aby napić się jak najszybciej wody kokosowej. Uzupełni ona elektrolity uszczuplone przez alkohol.

Kac: weź aspirynę

aspiryna na kaca

Weź dwie aspiryny i popij szklanką wody przed snem. Inhibitory prostaglandyny (kwasy tłuszczowe, które pomagają zmniejszyć stan zapalny) znajdujące się w aspirynie, pomogą zmniejszyć moc kaca. Następnie dwie aspiryny połknij rano popijając dużą ilością wody.

… i witaminę B

Ponieważ nadmiar alkoholu ograbia organizm z niezbędnej dla organizmu witamin B, weź ją przed snem. Witaminy z grupy B pomagają rozbić alkohol w organizmie.

Kac: dobra zupa z makaronem

zupa na kaca

Bulion nawodni cię, a zawarta w nim odrobina sodu utrzyma płyn w organizmie. Plus, węglowodany znajdujące się w kluskach są łatwo przyswajalnym źródłem energii, a więc tego czego brakuje ci następnego dnia rano.

Kac: ćwiczenia też pomogą

Uwolnienie endorfin może sprawić, że poczujesz się lepiej. Plus, będziesz czuć się trochę mniej winny, że zażyłeś tych wszystkich kalorii zatopionych w alkoholu.

To zrób aby nie dopadł cię kac
5 (100%) 3 votes

3 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany