To złagodzi twoje lęki. Niesamowite!

piękne kwiaty

Jeśli dopada cię często niepokój i lęk, wiesz jak bardzo przeszkadza ci to w życiu codziennym. Lekarz, gdy napady są bardzo częste, zapisuje leki.

Istnieje kilka innych sposobów. Oto lista złotej 10-tki, która pomaga złagodzić niepokój:

1. Kup świeże kwiaty

Świeże kwiaty w domu mają kojące znaczenie. Są przypomnieniem, że bez względu na wszystko możemy rozkwitać. Najlepsze są białe lilie, które są powszechnie znane jako symbol wiary, czystości i odrodzenia.

WIĘCEJ: Uzdrawiające zapachy

2. Ozdób dom kolorowymi akcesoriami

Nasze nastroje często uwidaczniają się w ciągu kilku minut od przebudzenia. Jeśli ozdobimy dom kolorowymi drobiazgami, to gdy się obudzimy, zobaczymy coś pięknego. Mogą to być kolorowe poduszki na kanapie lub jasny dywan w pokoju. To nie musi być nic nadzwyczajnego lub drogiego. Nawet kolorowe malowanki na ścianie rozjaśnią pokój i nastrój.

3. Czytaj

Najlepsze są bibliografie, albo tzw. książki optymistyczne. To pocieszające, gdy dowiadujemy się o doświadczeniach innych ludzi.

4. Obcuj z naturą

Będąc poza domem na świeżym powietrzu możemy zrobić więcej dla swojego zdrowia, niż tylko zapewnić mu odpowiednią dawkę witaminy D. W rzeczywistości, badania wykazały, że spędzanie czasu na dworze uszczęśliwia nas.

WIĘCEJ: Naturalny energetyk też da ci „kopa”

5. Jedz “tęczę”

Wszyscy możemy się zgodzić, że owoce i warzywa są podstawą zdrowej diety. Zapewniają one organizmowi witaminy i składniki odżywcze niezbędne dla zdrowia. Prosta zasada, jeśli chodzi o owoce i warzywa? Jedz je wszystkie. Można mieć tylko jedno ciało, więc karm go kolorową tęczą ich barw.

6. Coś zielonego na śniadanie

Picie zielonych koktajli rano, powoduje, że mamy więcej energii przez cały dzień. Nie dostaniemy tej energii pijąc napoje z kofeiną czy słodzone. Najlepsza proporcja to 80/20 – 80% soku z warzyw do 20% z owoców.

WIĘCEJ: Wiwat zielone liście!

7. Medytuj codziennie

Medytacja pomaga przenieść uwagę z powrotem do teraźniejszości. Jeśli nie jesteś pewien, że chcesz medytować, najpierw posiedź spokojnie przez kilka minut, skupiając swoją uwagę na swoich oddechach. Nie musisz siedzieć ze skrzyżowanymi nogami. Wystarczy znaleźć wygodne miejsce i wsłuchać się w swój oddech.

8. Zostaw pracę w pracy

Ustaw granice tak, że dom to miejsce, w którym się relaksujesz. Wyłącz służbowy telefon, nie odbieraj maili.

9. Załóż ogródek

Ogrodnictwo, łączy w sobie zalety bycia z naturą w skupieniu i cierpliwości oraz wiedzę potrzebną do wzrostu i utrzymania zbiorów. Można założyć mały ogródek ziołowy. Może tam rosnąć w małych doniczkach kolendra, pietruszka, imbir i bazylia.

WIĘCEJ: Przesilenie? 5 prostych zasad jak sobie z nim poradzić

10. Pozwól rozwijać swoją pasję

Wszyscy mamy coś co lubimy. Jeśli lubisz gotować, weź udział w zajęciach kulinarnych. Jeśli zawsze chciałeś nauczyć się tanga, odwiedź studio tańca.

Lęk nie musi zrujnować twojego życia.

źródło: www.mindbodygreen.com

Ocen: 2
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany