To pomoże ci schudnąć! I to cię zaskoczy!

produkty do odchudzania

Jak schudnąć? Nie mamy nic przeciwko warzywom, chudemu nabiałowi i zdrowym tłuszczom. Ale czy naprawdę nie ma nic nowego do jedzenia aby schudnąć?

Na szczęście naukowcy odkrywają nowe produkty, które pomogą ci zachować szczupłą sylwetkę. Dzięki nim twoja dieta nie będzie nudna. Sprawdź sama na sobie te 5 zaskakujących potraw.

Jak schudnąć: pomoże papryczka chili

Naukowcy z University of Wyoming w USA wykazali, że kapsaicyna, związek, który sprawia, że papryczka chili jest ostra, może pomóc zmienić biały tłuszcz w brunatną tkankę tłuszczową. “W naszym organizmie, białe komórki tłuszczowe gromadzą energię, a brązowe komórki tłuszczowe służą jako urządzenie do spalania zapasów tłuszczu”, mówi Vivek Krishnan.
Chociaż naukowcy twierdzą, że ich odkrycie może dotyczyć przede wszystkim kapsaicyny znajdującej się w formie suplementu diety, to jest to kolejny dobry powód, aby wprowadzić papryczkę chili do naszej kuchni.

Jak schudnąć: łyk czerwonego wina

czerwone wino

Badania opublikowane w Journal of Nutritional Biochemistry potwierdziły, że spożywanie ciemnych winogron (jedzenie ich w całości lub picie soku winogronowego), może pomóc szybciej spalić tłuszcz. W warunkach laboratoryjnych, naukowcy odkryli, że kwas elagowy, związek który znajduje się w winogronach, spowalnia wzrost istniejących komórek tłuszczowych i tworzenie nowych. W dalszych badaniach na myszach, naukowcy odkryli, że jedzenie ludzkiego odpowiednika 1,5 filiżanki winogron codziennie powodowało, że myszy miały mniej tłuszczu w wątrobie i niższy poziom cukru we krwi, w porównaniu z wysokotłuszczową dietą.

Jak schudnąć: postaw na suszone śliwki

Śliwki są nie tylko dla babci. Naukowcy z Uniwersytetu w Liverpoolu odkryli, że uczestnicy badania, którzy w czasie kuracji odchudzającej jedli suszone śliwki stracili 5,5 kg, podczas gdy ci, którzy ich nie jedli, tylko 3,3 kg. Jedzenie śliwek również doprowadziło do zwiększonego uczucia pełności i większej ilości utraconych centymetrów w pasie. Tylko pamiętaj, aby wybierać śliwki bez dodatku cukru.

Jak schudnąć: nie skreślaj ziemniaków

Ponieważ ziemniaki mają wysoki indeks glikemiczny, często lądują na liście pt. “nie jeść”, ale badania opublikowane w Journal of the American College of Nutrition sugerują, że można jeść ziemniaki i chudnąć. Naukowcy odkryli, że osoby na diecie niskokalorycznej, którzy jedli żywność o wysokim indeksie glikemicznym (w tym ziemniaki) tracili tyle samo na wadze, co ci, którzy będąc na diecie niskokalorycznej, jedli pokarmy o niskim indeksie glikemicznym.

“Nie ma dowodów na to, że ziemniaki, kiedy są przygotowywane w zdrowy sposób, przyczyniają się do nadwagi. W rzeczywistości widzimy, że mogą być częścią programu odchudzania,” twierdzi doktor Britt Burton-Freeman, badacz i naukowiec Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis. Zwraca także uwagę, że średni ziemniak ze skórką ma tylko 110 kalorii, więcej potasu niż banan i połowę dziennego zapotrzebowania na witaminę C.

Jak schudnąć: jedz czekoladę

Tak długo, jak jesz odpowiedni rodzaj czekolady (ciemna), będziesz zrzucał zbędne kilogramy. Badania opublikowane w Archives of Internal Medicine wykazały, że regularne zjadanie czekolady nie zmienia tendencji do nadwagi. Nasz ekspert zapewnia, że czekolada nie prowadzi do nadwagi (tylko ciemna).

źródło:www.prevention.com

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany