Te przekąski pomogą Ci schudnąć

jak schudnąć

Jemy awokado dla naszego serca, ryby dla mózgu, a dla jelit? To co się w nich dzieje ma poważne konsekwencje dla apetytu, układu odpornościowego, a nawet nastroju.

Odnowienie jelit może zdziałać cuda dla zdrowia, szczególnie jeśli chodzi o utratę wagi, mówi Gerard Mullin, autor dobrej diety. “Byłem chorobliwie otyły. Więc postanowiłem stworzyć własny plan diety bogatej w błonnik. Teraz zdaję sobie sprawę, że opracowałem sposób odżywiania, który wspiera rozwój przyjaznych bakterii w jelicie”, mówi. “Zdałem sobie sprawę, że to nie moja wina, że byłem tak duży, bo nie jadłem dużo fast foodów. Po prostu nieświadomie pochłaniałem złą żywność. Jeśli masz nadwagę, to prawdopodobnie też nie twoja wina”.

Oto żywność, która pomoże ci schudnąć, dzięki odpowiednim bakteriom w jelicie.

1. Żywność sfermentowana

sfermentowane jedzenie

Fermentowane potrawy są smaczne i dostarczają zdrowych bakterii. Dotyczy to również produktów spożywczych, takich jak zupy, mięso, kapusta i marynaty.
Sfermentowanym jedzeniem jest kefir. “Kefiry posiada dużo żywych bakterii”, mówi Mullin.

WIĘCEJ: Produkty pełne prebiotyków. Zacznij je jeść. Zobacz dlaczego

2. Zielone liście

jedzenie zielonych liści

“Zielone warzywa liściaste są doskonałe do tego, aby rozwijały się zdrowe bakterie. Zmieniają też metabolizm komórkowy” – mówi Mullin. Dodajmy jeszcze jedną super moc tego pożywienia: są  bardzo zdrowe.

3. Owoce jagodowe

owoce jagodowe

“Kiedy myślisz o odpowiedniej żywności dla jelit, myślisz o żywności, która jest  włóknista” wyjaśnia Mullin. To sprawia, że owoce jagodowe są jednym z najlepszych wyborów. “Są one pełne błonnika, dzięki czemu dobre bakterie mają się czym karmić”. Plus, ich składniki odżywcze mają działanie przeciwzapalne. Jagody są zdrowe dla serca, jeżyny mogą pomóc w detoksie, a truskawki mogą chronić przed chorobą Alzheimera.

4. Orzechy

jedzenie orzechów

Nie pozwól, aby ktoś was przestraszył wysoką zawartością tłuszczu w orzechach – mówi Mullin. “Orzechy są bogate w tzw. dobre tłuszcze” dodaje. Zamiast otwierać paczkę chipsów, lepiej zdecydować się na garść orzechów włoskich.

5. Owoce

jedzenie owoców

Chociaż owoce jagodowe są doskonałe dla jelit, to w ogóle wszystkie owoce są zdrowe.  Mullin jest fanem czerwonych i czarnych winogron. A jeśli lubisz jabłka, ale nie możesz znieść fruktozy, po prostu je piecz. “Niektórzy ludzie mają nietolerancje na jabłka, bo są bogate w fruktozę, ale jeśli je upieczemy, to pektyny będą doskonałe dla bakterii jelitowych” dodaje.

WIĘCEJ: 10 powodów, aby jeść dużo orzechów i nasion

źródło: www.prevention.com

Ocen: 1
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany