Ta nowa mąka zmniejsza kalorie o ponad 25%

mąka z bananów

Choć prawdopodobnie nigdy nie wyobrażałaś sobie, że ktoś wymyśli mąkę ze sproszkowanych niedojrzałych bananów – to teraz staje się to rzeczywistością. A jeśli jesteś na diecie bezglutenowej, to tym bardziej powinno cię to zainteresować.

Ta magiczna mąka jest wykonana z zielonych bananów, które w przeciwieństwie do swoich żółtych i słodkich odpowiedników, są pakowane z dodatkiem opornej skrobi, rodzajem błonnika, którego organizm nie może strawić. “Więc to zapewnia, że będzie w niej mniej kalorii”, mówi Rachel Begun z RDN.

WIĘCEJ: 6 powodów, że nie jesteś wrażliwa na gluten

Na 100 kalorii w ¼ szklanki mąki bananowej jest 100 kalorii mniej niż w normalnej mące pszennej czy innej alternatywnej w tym z migdałów, brązowego ryżu czy owsa. A ponieważ wysoka zawartość skrobi w tej mące pozwala na pobór większej ilości wody, więc można użyć jej mniej o 25%, niż wymagałaby to receptura z mąką pszenną.

No dobrze, ale jak ona smakuje? Nie jak banany, to na pewno. Sama mąka bananowa smakuje lekko kwaśnie. Twój produkt końcowy będzie wyglądał jak coś wykonane z pełnoziarnistej mąki lub mąki gryczanej.

Mimo to, mąka bananowa nie nadaje się najlepiej do ciasta na pizzę lub innych wypieków, które powinny mieć bardzo delikatny miąższ. “Skoro absorbuje więcej wody, więc nie można z niej zrobić czegoś, co ma lekką konsystencję,” mówi Beth Hillson, redaktor żywności of Living Without. “Ale to może być przydatne dla robienia rzeczy takich jak ciasteczka, babeczki i może dodać wiele pożytecznych składników odżywczych w diecie.” Mianowicie: potas i włókna.

WIĘCEJ: Batonik ze świerszcza nowym źródłem białka!

Jedynym minusem jest to, że na razie jest tylko jedna firma w USA, która wytworzyła ten rodzaj mąki, wiec jest bardzo droga i trudno dostępna.

źródło: www.prevention.com

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany