Szampon nawilżający Emolium

emoliumSzampon nawilżający Emolium został opracowany dla suchej skóry i przesuszających się włosów. Nie zawiera soli i siarczanów. Dzięki temu jest bardzo łagodny i nie narusza bariery hydrolipidowej naskórka.

Jest doskonale tolerowany przez skórę i ma bardzo dobre właściwości nawilżające. Powstał we współpracy z dermatologami.

Wśród czynników zewnętrznych powodujących przesuszenie skóry głowy i włosów najczęstsze to stałe narażanie skóry głowy na oddziaływanie m.in. promieniowania UV czy słonej lub chlorowanej wody. Tego typu sytuacje najczęściej mają miejsce latem, kiedy się opalamy, korzystamy z kąpieli w morzu, jeziorze czy basenach miejskich.

Mycie włosów jest konieczne przede wszystkim ze względu na potrzebę usunięcia kurzu, brudu, stale wydzielanego łoju oraz obumarłych komórek naskórka. Latem, po kąpieli w morzy czy basenie oraz po zejściu z plaży robimy to znacznie częściej. Częste mycie głowy nieodpowiednimi szamponami prowadzi do wysuszenia skóry głowy oraz włosów. Włosy stają się osłabione, matowe, łamliwe, pozbawione sprężystości i rozdwajają się. Skóra zaczyna łuszczyć się i swędzieć.

Emolium na problemy z włosami

Prawidłowa pielęgnacja włosów i skóry głowy polega przede wszystkim na regularnym nawilżaniu. Preparaty pielęgnacyjne powinny uzupełniać niedobory składników odżywczych i nawilżających, naturalnie obecnych w skórze oraz odbudowywać strukturę włosa poprzez nawilżanie włosów. Ich zadaniem jest także utrzymywanie naturalnego pH skóry głowy, a także dostarczanie związków wiążących wodę, które mogą głęboko wnikać w skórę oraz są odpowiedzialne za prawidłowe uwodnienie warstwy rogowej naskórka. Szampon nawilżający Emolium to kompletny emolient zalecany do codziennej higieny i pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. Cena: 36 zł (200 ml)

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany