Szampon dla dzieci Skarb Matki

szampon dla dzieciSzampon dla dzieci – ten kosmetyk warto wybrać dobrze. To ważny preparat jeśli mało elastyczne i w dodatku puszące się włoski trudno rozczesać. Pod czapką czy  kapturem elektryzują się i puszą, a u nasady głowy są nieświeże. Czas na wprowadzenie zmian. Wybierz odpowiedni szampon, a kłopot rozwiąże się sam.

Szampon dla dzieci – jaki musi być

Szampon dla dzieci musi być delikatny, łagodny dla oczu, nie powinien wysuszać skóry głowy, a jednocześnie musi być skuteczny. Dobrze sprawdzają się te z wyciągiem z rumianku. Rumianek działa przeciwzapalnie i łagodząco, sprawia, że włosy stają się błyszczące i elastyczne, a więc łatwiej je rozczesać. Poza tym, jasnym włosom przywraca ich naturalną barwę.

Jak często myć główkę?

To zależy od indywidualnych potrzeb. U niektórych dzieci zabieg ten wystarczy wykonać dwa razy w tygodniu, a u innych – zwłaszcza tych z gęściejszą czupryną – nawet co drugi dzień. Szczególnie zimą lepiej myć głowę wieczorem, przed pójściem spać, aby dziecka nie narażać na wychłodzenie czy zawianie.

Zobacz też:

Kosmetyki dla dzieci NIVEA Baby & Disney

LINOMAG – balsam dla dzieci

Idealny szampon dla dzieci

Warto wypróbować Szampon dla dzieci i niemowląt z oferty Skarbu Matki. Teraz dostępny jest w nowej, ulepszonej formule! Nie zawiera SLES i jest przeznaczony do codziennego mycia główki i włosków już od pierwszych dni życia. Po umyciu włosy łatwo rozczesać, błyszczą się i są elastyczne. Co ważne, szampon nie wysusza skóry głowy. Zawiera łagodzący wyciąg z rumianku i delikatne substancje kondycjonujące.

Jest łagodny dla oczu i nie powoduje łzawienia, ale na wszelki wypadek, starajmy się nie zalewać oczu. Dziecko może tego nie lubić, a nawet może się wystraszyć i zniechęć do mycia włosów. Podczas kąpieli w wanience, należy przechylić główkę dziecka do tyłu i delikatnie wmasować szampon, a następnie ostrożnie spłukać włosy pilnując, aby woda nie dostawała się do oczu. Cena: 11 zł (250 ml)

Polecany jest również dla osób dorosłych o wrażliwej i podatnej na alergie skórze. Kosmetyk przebadany dermatologicznie.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany