Super Food – codzienna dawka zdrowia

zdrowa żywność

Zdrowe żywienie obok aktywności umysłowej i fizycznej jest jednym z  ważniejszych aspektów prawidłowego funkcjonowania człowieka oraz pozytywnego nastawienia do życia.

To, co jemy ma ogromny wpływ na naszą kondycję i samopoczucie. W ostatnim czasie dzięki wielu kampaniom społecznym świadomość dotycząca zbilansowanej diety oraz zdrowego stylu życia zdecydowanie wzrosła. Polacy chętniej podejmują aktywność fizyczną oraz rozważniej wybierają produkty ze sklepowych półek. Nic więc dziwnego, że coraz częściej z różnych źródeł docierają do nas informacje o „super żywności”.

Co to właściwie jest?

Super Food to produkty o bardzo wysokiej wartości odżywczej, często wielokrotnie przewyższającej inne artykuły spożywcze. Są niekwestionowaną bombą witaminową, mają też ogrom składników mineralnych, substancji bioaktywnych, enzymów oraz aminokwasów. Jest to żywność doskonałej jakości, naturalna i nieprzetworzona. Najprościej ujmując można pokusić się o stwierdzenie, że superfoods to „naturalne dopalacze” dzięki którym otrzymujemy zastrzyk istotnych substancji odżywczych, których brakuje w naszej codziennej diecie.

WIĘCEJ: Jak wybrać żywność, która jest zdrowa?

Czy warto włączyć te produkty do swojej diety?

Bogaty skład odżywczy Super Food wpływa na nasz organizm wzmacniająco, regenerująco oraz kojąco. Niezwykłe jest w nim to, że już mała porcja dostarcza nam tyle składników odżywczych, jakiej nie znajdziemy jedząc kilogramy fast foodów. Odpowiedź zatem jest więc prosta. Nie należy jednak całkowicie rezygnować ze „zwykłego”, nieprzetworzonego jedzenia, wręcz przeciwnie. Aby dieta była odpowiednio zbilansowana, powinniśmy w naszym codziennym jadłospisie umiejętnie łączyć ze sobą te produkty.

Gdzie można je znaleźć?

Nie istnieje jedna lista zawierająca spis produktów superfoods. Pod tym ogólnym hasłem kryją się różnorodne nieprzetworzone warzywa, owoce grzyby, nasiona czy strączki.

Ocen: 1
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany