Srebro koloidalne – zwalcza nie tylko bakterie

srebro koloidalneNiejonowe srebro koloidalne zwalcza nawet te bakterie, które są odporne na działanie antybiotyków. Bardzo małe cząsteczki tego metalu szlachetnego, zawieszone w płynie, w przeciwieństwie do antybiotyków nie wykazują działań ubocznych.

Nie tylko biżuteria

Gdy słyszymy słowo srebro, w pierwszej kolejności myślimy o łańcuszkach, pierścionkach czy kolczykach. Jednak ten metal szlachetny ma również zastosowanie zdrowotne, o czym wiedzieli już w starożytności. Nie bez powodu jadano wówczas ze srebrnych naczyń czy przechowywano w nich żywność i wodę.

Srebro koloidalne niszczy

Po kontakcie z bakterią, srebro koloidalne hamuje powstawanie enzymów, które są niezbędne do jej życia. Dzięki temu tworzy środowisko, w którym patogeny nie mogą się rozwijać i rozmnażać. Srebro niszczy bakterie (beztlenowe i tlenowe), wirusy, drożdże i pleśnie.

Srebro koloidalne – na jakie choroby je użyć

Zalecane jest w przypadku:

– częstych przeziębień i grypy

– problemów żołądkowych (wzdęcia, biegunki, wrzody)

– zakażeń grzybiczych

– chorób skóry (łuszczyca czy trądzik)

– innych dolegliwości np. choroby dziąseł, zapalenie spojówek, kurzajki.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Bakterie oporne na antybiotyki – sprawdź crp

Bakterie – telefony groźniejsze niż toalety

Srebro koloidalne alternatywą dla antybiotyków

Srebro niszczy nawet te bakterie, które są odporne na działanie antybiotyków. W przeciwieństwie do antybiotyków nie ma skutków ubocznych, gdyż nie zabija także „dobrych” bakterii. Dlatego nie wywołuje dolegliwości typowych dla antybiotykoterapii jak drożdżyce, afty, bóle brzucha czy wymioty. Srebro nie wchodzi w reakcje z lekami i w przeciwieństwie do nich, nie jest pochłaniane przez bakterie, dlatego działa cały czas.

Jonowe i niejonowe

Nie powinno się pić srebra koloidalnego jonowego (żółte, zmienia kolor pod wpływem światła), gdyż reaguje z kwasem żołądkowym. Skutkiem tego jest powstanie chlorku srebra, który pod wpływem światła, rozkłada się i wydziela metaliczne srebro (o strukturze dużych i niejednorodnych cząstek). Reakcja ta nie zachodzi w przypadku niejonowej postaci srebra, która jest bezpieczna dla ludzi.

Czyste i bezpieczne srebro koloidalne

Niejonowe nano srebro koloidalne posiada w sobie najwyższej czystości (99,999%) srebro. W przeciwieństwie do standardowych koloidów, które są żółte lub zmieniają kolor pod wpływem światła, jest przezroczyste i nie wykazuje reakcji na światło. Jest pomocne w walce z gronkowcem złocistym, paciorkowcem czy grzybem z gatunku candida. Można stosować je przy trądziku czy uszkodzeniach skóry.

Źródło: vitacolloids.pl

Ocen: 7
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany