„Sprytna kuchnia czyli kulinarna ekonomia” – Jan Kuroń

książka jana kuronia

Tu oprócz przepisów na pyszne  i szybkie dania i desery, znajdziemy  cenne wskazówki na temat ekonomicznych, przemyślanych, zaplanowanych zakupów, prawidłowego przechowywania i przetwarzania żywności, tak by nic się nie zmarnowało.

Jan Kuroń w książce „Sprytna kuchnia czyli kulinarna ekonomia” udowadnia, że samodzielne przygotowywanie jedzenia nie musi zajmować więcej niż 20-30min. Posiłki można przygotować szybko, sprawnie nie rezygnując przy tym ze zdrowego odżywiania. Autor podpowiada jak odpowiednio zaplanować zakupy, by kupować bardziej świadomie i nie ulegać sklepowym promocjom. Dużą uwagę zwraca na niemarnowanie jedzenia – mówi, że to jego jedna z głównych zasad postępowania w kuchni, zasad, które wpoił mu Tata- Maciej Kuroń. W książce znajdują się także porady jakie produkty zawsze powinny znajdować się w domu, co powinniśmy trzymać w swojej spiżarni, na półkach, w szafkach, które produkty można schować do lodówki, a które można mrozić.

W „Sprytna kuchnia czyli kulinarna ekonomia” znajdziemy też wiele wspaniałych przepisów na smaczne dania i desery.  Na długie jesienne wieczory Autor proponuje np. pieczoną łopatkę z warzywami korzennymi i podpowiada jak można wykorzystać ją w inny sposób, niż tylko na obiad.

W rozdziale „Kupuj lokalnie, gotuj globalnie” stawia na wspieranie lokalnych przedsiębiorców. Uważa, że nasze polskie produkty są najlepsze i właśnie lokalnym produktom placuszki z botwiny zawdzięczają wspaniały i delikatny smak. Przepis na pasztet z kaczki z żurawiną i porto pokazuje, że można przyrządzić wykwintne danie naprawdę niskim kosztem.

WIĘCEJ: „Ryby są super” – Karol Okrasa i Dorota Wellman

Oczywiście w książce nie zabrakło przepisów na słodkości. Aneta Kuroń – żona autora, twierdzi, że „w tym duecie to ona jest słodka, a on zdecydowanie bardziej wytrawny”, dlatego też ten rozdział przygotowany jest przez Nią. Prócz przepisów na np. bezę włoską czy ciasto ucierane ze śliwkami,  Autorka dzieli się przydatnymi wskazówkami, które mogą stać się bazą dla deserów lub inspiracją do tworzenia nowych potraw.

Cena: 49,90 zł

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany