Sól do kąpieli z miedzią SiSALT+Cu – Sport Line

sól do kąpieliSól do kąpieli – tym produktem powinny zainteresować się osoby nie tylko spędzające aktywnie wolny czas. Wprawdzie nazwa serii – Sport Line – sugerować by mogła, że to coś dla sportowców. Milion spraw do załatwienia w ciągu dnia naraża nasze ciało na poważne wyzwania. A skóra atakowana działaniem niezbyt czystego powietrza aż prosi się o troskliwą pielęgnację. Innowacyjna kąpiel przywróci do życia i ciało, i skórę.

Sól do kąpieli odkwaszająco-regenerująca

Sól do kąpieli wzbogacona jonami miedzi o działaniu odkwaszającym i regenerującym. Zawarta w soli miedź wykazuje działanie antyoksydacyjne i reguluje metabolizm kolagenu. Stosowana jest również w profilaktyce przeciwgrzybicznej i przeciwbakteryjnej. Kąpiel z użyciem Odkwaszająco-regenerującej soli do kąpieli z miedzią SiSALT+Cu regeneruje i wspomaga proces odkwaszania, poprawiając wygląd i kondycję skóry już po pierwszym zastosowaniu.

Jak działa sól do kąpieli?

  • odkwasza, ujędrnia, uelastycznia, zmiękcza i wygładza skórę, przywraca jej witalność i zdrowy koloryt,
  • działa antyseptycznie i wspomaga leczenie chorób skóry: łagodzi trądzik i objawy łuszczycy,
  • chroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych,
  • relaksuje, regeneruje i rozluźnia napięcie mięśni,
  • zalecana do pielęgnacji skóry problematycznej – na przykład dotkniętej problemem trądziku albo łuszczycy,
  • polecana jest przy dolegliwościach stawowych, kontuzjach i stłuczeniach – łagodzi bóle mięśniowe i reumatyczne,
  • nie pozostawia tłustego filmu na skórze.

Krzem organiczny i bor są podstawowymi składnikami aktywnymi linii Organic Silica o właściwościach regeneracyjnych, łagodzących i nawilżających. Minerały te odgrywają niezwykle ważną rolę w procesach odbudowy kolagenu i produkcji elastyny. Krzem jest budulcem tkanek miękkich, błon śluzowych. Odpowiada za elastyczność i młodość komórek. Substancje aktywne zawarte w linii Organic Silica wspomagają wiązanie wody w naskórku i usuwanie substancji toksycznych z komórek, stymulując ich odnowę.

Dla kogo przeznaczona jest ta sól do kąpieli i jak ją używać

Osoby w różnym wieku i o wszystkich typach skóry, także tej problematycznej – z trądzikiem, łuszczycą.

Można ją stosować na dwa różne sposoby, w zależności od potrzeb, używając różnych roztworów:

  1. Roztwór hipotoniczny to roztwór o niższym stężeniu niż płyny ustrojowe organizmu ludzkiego (stężenie soli < 0,9%). Używany w celu oczyszczenia organizmu z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Zastosowanie roztworu hipotonicznego soli: trądzik, cellulit, nadmierne pocenie się tłusta skóra.

Stosowanie: 200 g soli na 100 l wody, do moczenia stóp i dłoni zaleca się 20 g soli na 10 l wody.

  1. Roztwór hipertoniczny to roztwór o wyższym stężeniu niż płyny ustrojowe organizmu ludzkiego (stężenie soli > 0.9%). Umożliwia wchłanianie minerałów zawartych w kąpieli. Tworzy zasadowy roztwór o pH wód płodowych (pH 8,5) umożliwiający skuteczne odkwaszeniu organizmu. Taki roztwór otrzymamy, stosując 1 kg soli na 100 l wody.

Stosowanie: 1000 g soli na 100 l wody. Optymalny czas kąpieli wynosi 30-50 minut w temperaturze 32-38°C. Częstotliwość kąpieli 1 x w tygodniu, przez miesiąc, najlepiej wieczorem. Do moczenia stóp i dłoni zaleca się stosowanie proporcji 100 g soli na 10 l wody, przez 20-30 minut w temperaturze 32-38°C z częstotliwością 2 x w tygodniu przez miesiąc.

Produkt testowany dermatologicznie. Jego skuteczność została potwierdzona testami in vivo.

Cena: ok. 53 zł (1500 g)

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany