Soczewica zielona marki Halina dla wegetarian

soczewica

Soczewica, podobnie jak groch czy fasola, należy do grona roślin strączkowych. Niestety w przeciwieństwie do nich, wciąż nie cieszy się dużą popularnością w Polsce. Tylko wegetarianie dostrzegają jej walory zdrowotne.

Soczewica pełna zdrowia

Soczewica stanowi istny magazyn substancji odżywczych.  Do jej największych zalety należy przede wszystkim wysoka zawartość białka (50 g soczewicy zawiera go aż 12 g!). Nie bez powodu zatem soczewica jest produktem cieszącym się ogromną popularnością, zarówno wśród wegetarian, jak i osób, które wymagają zwiększonej ilości białka w diecie m.in. sportowców oraz kobiet karmiących piersią. Co więcej, roślina ta bogata jest w węglowodany i błonnik, a także odznacza się znikomą zawartością tłuszczu oraz niskim indeksem glikemicznym. Jest to zatem idealny produkt dla diabetyków oraz wszystkich tych, którzy chcą zadbać o zdrową i zgrabną sylwetkę.

WIĘCEJ: Dieta kwitnąca zdrowiem

Wybierając soczewicę zieloną marki Halina, możemy być pewni, nie tylko jej właściwości zdrowotnych, ale również wyjątkowego smaku. Po odpowiednim ugotowaniu, z powodzeniem bowiem sprawdzi się w naszych jadłospisach jako składnik zupy, potrawki, pasztetu, pasty na kanapki czy farszu do pierogów.

Cena: od 4,39 zł (500 g)

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany