Smoczek Curaprox Baby

smoczekSmoczek to pierwszy atrybut malucha, z którym styka się jego delikatna buzia. Dobór odpowiedniego smoczka jest zatem niezwykle ważny. Co więcej, to od niego zależeć będzie prawidłowy zgryz naszej pociechy w przyszłości. Specjalny ortodontyczny kształt, który zapobiega deformacjom podniebienia oraz miękka silikonowa powłoka dopasowująca się do buzi dziecka i pozwalająca swobodnie połykać ślinę to główne zalety specjalistycznego smoczka CURAPROX Baby.

Smoczek – wspaniały wynalazek

Uspokaja dziecko i jednocześnie rodziców. Jednak aby rodzic mógł być spokojny podając dziecku smoczek, musi on być w pełni bezpieczny dla dziecka. Bezpieczny smoczek to taki, który nie powoduje późniejszych wad zgryzu, nie zakłóca procesu oddychania i jest wykonany z materiałów wolnych od szkodliwych substancji.

To tylko początek. Źle skonstruowany smoczek powoduje powstawanie tzw. “gotyckiego podniebienia”. To dlatego, że podczas ssania wytwarza się zbyt duża siła, która deformuje plastyczne podniebienie małego dziecka. To z kolei zakłóca swobodne oddychanie dziecka przez nos. Dziecko zaczyna oddychać przez usta, przez co jest gorzej natlenione.

Smoczek – bezpieczny dla dziecka

Dlatego też Curaprox przy współpracy z lekarzem ortodontą Herbertem Pick’iem opracował bezpieczne ortodontyczne smoczki. Smoczki te mają specjalne boczne skrzydełka oraz specjalnie spłaszczoną końcówkę – tak, aby uniemożliwić powstanie szkodliwej siły podczas ssania.

Gotyckie podniebienie to tylko jeden z problemów, które może wywołać zły smoczek. Kolejnym poważnym problemem jest powstawanie zgryzu krzyżowego. Leczenie ortodontyczne w późniejszych latach jest nie tylko problematyczne, ale i kosztowne. Z Curaprox Baby masz pewność, że ząbki Twojego dziecka rozwiną się prawidłowo układając się w pięknie zaokrąglone łuki. Nie będzie potrzeby korygowania ich w przyszłości za pomocą aparatu.

Ponadto smoczek posiada miękką silikonową powłokę, która dopasowuje się do buzi dziecka i pozwala mu swobodnie połykać ślinę, a zaokrąglone brzegi zapobiegają zranieniom delikatnej buzi dziecka. Produkt wykonany został z najwyższej jakości materiałów, niezawierających groźnych bisfenoli czy ftalanów. Dostępny jest w 3 kolorach (czerwony, niebieski i pomarańczowy) oraz 3 rozmiarach uzależnionych od wagi dziecka, która jest najlepszym wyznacznikiem wielkości jamy ustnej.

Opakowanie zawiera dwa smoczki oraz pudełko do przechowywania i sterylizacji.

Rozmiar 0 = 3-7 kg (0-7m)

Rozmiar 1 = 7-10 kg (7-18m)

Rozmiar 2 = 10-14 kg (18-36m).

Cena: 120 zł (opakowanie)

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany