Aby skóra wokół oczu nie zdradzała wieku

skóraSkóra wokół oczu to miejsce wyjątkowo delikatne i wrażliwe na upływający czas i nieprawidłową pielęgnację. Zmarszczki, cienie i opuchlizna to problemy, z którymi boryka się wiele kobiet – nie tylko starszych, ale i młodszych. Dr n. med. Aldona Stachura z Kliniki La Perla, wyjaśnia, jak zapewnić sobie młode i promienne spojrzenie, bez względu na wiek.

Okolice oczu to strefa wymagająca szczególnej pielęgnacji, już od 25. roku życia, kiedy to skóra zaczyna widocznie się starzeć. Jednak zmarszczki to niejedyny problem, z jakim w tych okolicach borykają się kobiety. Cienie, opuchnięcia i worki pod oczami mogą pojawiać się bez względu na wiek – również u nastolatek.

Skąd problemy skóry wokół oczu?

– Skóra w okolicach oczu jest bardzo cienka, zawiera niewielką ilość gruczołów łojowych, dlatego bardzo łatwo ją podrażnić i wysuszyć. To właśnie w tej okolicy pojawiają się pierwsze oznaki upływającego czasu, czyli zmarszczki – mówi dr n. med. Aldona Stachura z Kliniki La Perla.

Dodatkowo ogromne znaczenie mają tu czynniki genetyczne, od których zależy nie tylko wiek, w którym skóra zacznie się starzeć, ale także skłonność do opuchliny czy płytkie unaczynienie, odpowiedzialne za pojawianie się cieni pod oczami. Na wygląd tych delikatnych partii skóry w dużej mierze wpływają też nasze codzienne nawyki, które mogą pomóc lub zaszkodzić.

INNE: Oczy pod szczególną ochroną

Niewłaściwa dieta, częste wystawianie twarzy na słońce i błędy pielęgnacyjne polegające przede wszystkim na niewłaściwie dobranym kosmetyku, lub jego braku, oraz zbyt mocnym pocieraniu skóry przy demakijażu – to główne grzechy, jakie popełniamy przeciw skórze wokół oczu.

Skóra oczu – domowa pielęgnacja niezbędna

Skóra codziennie narażona jest działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, dlatego trzeba pamiętać o regularnej domowej pielęgnacji – opartej na oczyszczaniu i nawilżaniu.

– Wielu kobietom dużą trudność sprawia dobór kremu pod oczu. Na początku wystarczy lekki kosmetyk nawilżający, ale wraz z wiekiem okolice oczu zaczynają wymagać bardziej specjalistycznej pielęgnacji, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z kilkoma problemami. W takich sytuacjach polecam kosmetyki działające kompleksowo, np. krem pod oczy Aqua marki Beauty Box by Klinika La Perla, łagodzący efekty starzenia się skóry, likwidujący opuchliznę i cienie wokół oczu, a jednocześnie poprawiający mikrocyrkulację i chemodynamikę krwi w naczynkach krwionośnych. Rezultatem jego regularnego stosowania jest rozjaśnienie, ujędrnienie i wygładzenie skóry wokół oczu – mówi dr n. med. Aldona Stachura.

Zabiegi na większe problemy

Niestety nawet najlepsze kosmetyki nie zatrzymają upływającego czasu, który prędzej czy później odciśnie swoje piętno na skórze. Jeśli problemy ze skórą wokół oczu zaczynają istotnie wpływać na wygląd i samopoczucie, warto zdecydować się na pomoc oferowaną przez specjalistów.

– Najpopularniejszym zabiegiem rewitalizującym okolice oczu jest mezoterapia, która dostarcza bezpośrednio do skóry właściwej dobrane przez lekarza substancje lecznicze, odżywcze i regenerujące. Intensyfikują one mikrokrążenia w naczyniach krwionośnych, rozjaśniają skórę wokół oczu, przywracają jej blask i redukują obrzęki – mówi ekspert La Perla.

INNE: To sprawi, że cienie pod oczami znikną

Inną metodą na odmłodzenie delikatnej skóry wokół oczy może być stosowane w naszej Klinice urządzenie do liftingu SonoQueen, wykorzystujące technologię HIFU, czyli skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu docierającą do trzech warstw – skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej, co rozpoczyna proces regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych i obkurczenia tkanek. Dzięki specjalnej głowicy do okolic oczu możemy zredukować kurze łapki i problem opadających powiek.

Odpowiednia pielęgnacja na co dzień, wspomagana zabiegami oferowanymi przez gabinety medycyny estetycznej, pomoże na dłużej zachować młodo i zdrowo wyglądającą skórę, również w tak delikatnych miejscach jak okolice oczu. Nie warto jednak starać się zachować gładką skórę za wszelką cenę – nic nie dodaje naszym oczom takiej promienności i świeżości jak szczery uśmiech, nawet jeśli uwidoczni on kilka drobnych zmarszczek…

Polecamy:

AQUA, Krem pod oczy, Beauty Box by Klinika La Perla. Cena: 125 zł (15 ml)

krem

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany