Seks – tego ci lekarze nie powiedzą

zdrowy seks

Co roku miliony kobiet rezygnują ze swojego życia seksualnego. Nie jest on dla nich ani przyjemnością, ani zabawą a tylko kłopotami nie do rozwiązania.

Często są pozostawione same sobie i nie dostają od lekarza odpowiedzi na takie pytania jak np. brak libido, brak orgazmu czy brak przyjemności.

Oto 10 istotnych faktów na temat zdrowia seksualnego, o których lekarz prawdopodobnie nie wspomniał na ostatniej wizycie.

1. Ból głowy podczas orgazmu może wskazywać na poważny problem

Miałaś ból równocześnie z orgazmem? Jeśli tak, to trzeba to sprawdzić raczej wcześniej niż później. Pacjenci, którzy mieli krwotok podpajęczynówkowy mówią o silnym bólu głowy w momencie kulminacyjnym. To była pierwsza oznaka poważnego problemu.

2. Cukrzyca może wpływać na zdolność do osiągnięcia orgazmu

Lekarz zapytał o drętwienie w nogach, ale nie o problemy z łechtaczką. A według ostatnich badań, istnieje korelacja między cukrzycą i zaburzeniami seksualnymi u kobiet. Zmiany naczyniowe i neurologiczne mogą powodować zmniejszenie czucia w łechtaczce.

WIĘCEJ: 5 powodów, dlaczego należy porozmawiać z lekarzem o seksie

3. Pigułki antykoncepcyjne mogą powodować suchość pochwy

Menopauza może powodować suchość pochwy. Niektóre kobiety odczuwają ten niepokojący efekt uboczny po zażywaniu antykoncepcji hormonalnej.

4. Wibrator nie zaburzy działania rozrusznika serca

Chcesz poinformować swojego kardiologa, że jesteś przerażona, że seks z wibratorem może spowodować perturbacje w działaniu rozrusznika. Bądź pewna, wibracje nic nie zrobią rozrusznikowi.

5. Używanie wazeliny jako nawilżenia może powodować nawracające infekcje pochwy

Wazelina sprawia, że gdy posmarujemy spierzchnięte usta, poczujemy się znacznie lepiej. Więc wydaje nam się, że jest to doskonały produkt, aby utrzymać wilgotne wargi sromowe. Ale niestety, jak wykazały badania wazelina zwiększa dwukrotnie prawdopodobieństwo bakteryjnego zapalenia pochwy.

6. Leczenie niepłodności może zrujnować życie seksualne

Badania na Indiana University School of Public Health potwierdził to. U większości par, u których zastosowano techniki wspomagania rozrodu, wystąpiły problemy z pożądaniem seksualnym i satysfakcją z seksu. Okazało się, że objawy zmiany nastroju, które mogą być przypisane do stresu przechodzenia leczenia bezpłodności, były ogromne. Poza tym  kobiety odczuwały ból w czasie seksu, ponieważ ich pochwy były mocno wysuszone.

7. Przyjmowanie estrogenów nie jest równoważne z trucizną

Według niedawnego sondażu, estrogen może być twoim biletem powrotnym do nawilżonej pochwy, a wiec i udanego życia seksualnego. Ale dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą brać estrogenów jest wiele alternatywnych metod dostępnych w aptece.

8. Wibrator może być receptą na udany seks

Jeśli jedyną rzeczą, która wibruje jest twój telefon komórkowy, to czas, aby udać się na zakupy. Wiele starszych kobiet (i młodsze kobiety) wymagają dodatkowego pobudzenia, aby osiągnąć orgazm. Nie wiesz co kupić? Wystarczy zapytać sprzedawcę w sex shopie.

WIĘCEJ: Twój seks cię nie cieszy? To cię paraliżuje!

9. Prezerwatywy są niedoceniane przez kobiety

Prezerwatywa nie tylko zapobiega ciąży i chorobom przenoszonym drogą płciową, ale także sprawia, że seks jest lepszy. Pierścień na zewnątrz zapewnia stymulację łechtaczki i lepsze nawilżenie pochwy.

10. Kobiety z nietrzymaniem moczu mogą mieć bolesny seks lub być niezdolne do osiągania orgazmu

Nie wspominając o strachu przed przypadkowym oddawaniem moczu podczas seksu. Winowajcą są słabe mięśnie dna miednicy. Istnieją rozwiązania, które nie dotyczą operacji lub pieluch – ćwiczenia mięśni Kegla.

źródło: www.mindbodygreen.com

Ocen: 1
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany