Schudniesz 20 proc. więcej, jeśli będziesz jadła ciemną czekoladę codziennie… To nie żart!

jedzenie czekolady

Chcesz schudnąć szybciej? Jedz gorzką czekoladę. To prawda. Ten pyszny batonik jest pełen zdrowych przeciwutleniaczy.

Teraz staje się mocną bronią w odchudzaniu, zgodnie z ustaleniami opublikowanego w zeszłym tygodniu w International Archives of Medicine.

Ciemna czekolada jest doskonała dla zdrowia dzięki temu, że jest bogata w związki roślinne o nazwie flawonoidy, potężnych antyoksydantów obniżających poziom złego cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi. Zwiększa również poziom serotoniny i endorfin w mózgu. Ale do tej pory nikt nie testował czekoladowych koktajli, jak wpływaj na utratę masy ciała u ludzi. (W jednym z badań na myszach, gdy gryzonie dostawały jedzenie o wysokiej zawartości kakao były one w stanie utrzymać smukłą sylwetkę.)

WIĘCEJ: Termogeniki – zobacz co przyspieszy odchudzanie

Aby zbadać rolę, jaką może odgrywać gorzka czekolada w ludzkiej diecie, naukowcy z Instytutu w Meinz, w Niemczech, podzielili uczestników na trzy grupy. Trzy tygodnie później, grupa nisko-węglowodanowa zrzuciła więcej kilogramów w porównaniu do grupy kontrolnej, ale grupa która w menu miała ciemną czekoladę zrzuciła o 10% więcej niż ci z dietą o niskiej zawartości węglowodanów.

czekolada w odchudzaniu

“Byłem zaskoczony, że czekoladowa grupa straciła na wadze najwięcej,” mówi autor badania Johannes Bohannon, dyrektor naukowy Instytutu. “Byłem zdumiony widząc, że waga spada o 10% więcej tylko dlatego, że jedli oni czekoladę każdego dnia.”

Czekoladowi zjadacze kontynuowali także odchudzanie w następnych tygodniach, ale nie jedząc już tego słodkiego przysmaku. Okazało się, że wrócili do poprzedniej wagi. Grupa czekoladowa nie tylko zrzuciła więcej kilogramów, ale lepiej spała i miała obniżony poziom cholesterolu we krwi.

Nie jest dokładnie jasne, jak działa czekoladowe odchudzanie. “Kakao zawiera wiele aktywnych biologicznie związków, które mogą pobudzać metabolizm” – mówi Bohannon. “Wiadomo, że kakao ma silny wpływ na mózg wielu ludzi, więc to może być związane z subtelną interakcją między ciałem i umysłem.” Dalsze eksperymenty wyjaśnią tą kwestię.

WIĘCEJ: Trzy nowe sposoby, aby zwiększyć siłę woli w odchudzaniu

źródło: www.prevention.com

Ocen: 1
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany