Rozstępy – jest czym z nimi walczyć

rozstępyRozstępy – obawiają się ich przyszłe mamy. Problem może pojawić się również u młodych i dbających o sylwetkę osób. Czy można je pokonać? Odpowiedź brzmi: tak!

Rozstępy, drobne blizny na ciele, nazywane są chorobą fibroblastów, ponieważ to od tych komórek produkujących kolagen i elastynę zależy elastyczność skóry. Jeśli ich funkcjonowanie zostanie zaburzone, dochodzi do pęknięć w warstwie skóry właściwej, przybierających postać cienkich, podłużnych blizn – z początku różowych, mocno widocznych, z czasem blednących, o perłowym odcieniu.

Jak wybrać kosmetyki na rozstępy

Wybierając kosmetyki przeciw rozstępom, należy zwrócić uwagę na ich skład i bezpieczeństwo stosowania. Phytolastil Żel Lierac to produkt opracowany ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb kobiet w ciąży i karmiących piersią, ale również młodych osób w okresie dojrzewania lub przy wahaniach wagi ciała. Żel zawiera składniki roślinne, które wzmacniają tkankę łączną i zapobiegają pojawianiu się rozstępów na biuście, brzuchu, biodrach i pośladkach.

Produkt przywraca skórze właściwą strukturę, zwiększa elastyczność i sprężystość, ujędrnia oraz zapewnia intensywne nawilżenie – podkreśla ekspert Lierac. Formuła Phytolastil Żel została oparta na unikalnym, wysoce skoncentrowanym kompleksie roślinnym: skrzyp – przywrotnik – bluszcz, który normalizuje biosyntezę fibroblastów. Żel jest bardzo wydajny, a dzięki lekkiej i szybko wchłaniającej się konsystencji łatwo się rozprowadza, doskonale sprawdzając się w codziennej pielęgnacji.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Atopowe zapalenie skóry i łuszczyca: tego nie lubi chora skóra

Olejek z awokado dla pięknej skóry

Naturalny rytuał, który lubi twoja skóra

A gdy już są? Skoncentrowany atak

Najłatwiejsze do redukcji są rozstępy w początkowym stadium – czerwonawy kolor jest bardziej widoczny, ale oznaczy, że blizny są wciąż świeże i bardziej podatne na nasze próby ich usunięcia. Przy rozstępach białych czy perłowych potrzeba silnie skoncentrowanych produktów, które pomogą naprawić powstałe uszkodzenia. Serum w ampułkach Phytolastil zawiera wysoką koncentrację kompleksu roślinnego, który skutecznie stymuluje pracę fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny – są to białka decydujące o spoistości i odporności skóry. Trwająca 6 do 8 tygodni kuracja widocznie i trwale zmniejsza rozstępy, spłyca je, zmniejszając ich głębokość, szerokość i długość i przywracając koloryt zdrowej skóry.

LIERAC Phytolastil Żel, żel zapobiegający rozstępom; ok. 112 zł (200 ml)

LIERAC Phytolastil Ampułki, serum korygujące rozstępy; ok. 158 zł

LIERAC Phytolastil Płyn, serum korygujące rozstępy; ok. 125 zł (75 ml)

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany