Pumeks Hammam na gładkie stopy

pumeks hammamPumeks Hammam jest wytwarzany ręcznie z marokańskiej glinki czerwonej, która jest bogata w minerały. Dzięki wygodnej rączce, wyżłobionemu wzorkowi, a także odpowiedniej wielkości i twardości, pozwoli w krótkim czasie cieszyć się gładkimi stopami. Pumeks Hammam przeznaczony jest do stosowania w domu. zaciszu. Dokładnie usuwa zrogowaciały i martwy naskórek.

Pumeks Hammam – nietypowy kształt

Alternatywą jest pumeks Hammam, który wytwarzany jest w Maroko z glinki czerwonej. Kształtem nawiązuje do pieczątki, w pierwszej chwili może przypominać przycisk do papieru, ewentualnie ozdobę w stylu orientalnym. Dzięki specjalnie odlanej z gliny rączce, jest poręczny i wygodny w użyciu, gdyż nie wyślizguje się z dłoni.

Od tradycyjnych pumeksów różni się nie tylko kształtem. Ma średnicę około 8 cm, jest więc od nich większy. Poza tym, w przeciwieństwie do wielu innych, nie kruszy się podczas stosowania. Mimo, iż jest twardy, nie podrażnia naskórka (działa jedynie na szorstki naskórek).

Pumeks Hammam – żłobione wzorki i bogactwo minerałów

Jego cechą charakterystyczną są również wyżłobione wzorki, które nawiązują do kultury arabskiej. Jednak nie pełnią one jedynie funkcji ozdoby, gdyż przede wszystkim są sednem działania pumeksu. Dzięki tym rowkom, w szybkim tempie, ale również delikatnie, złuszczamy i wygładzamy zrogowaciałą skórę na stopach.

Pumeks wykonuje się z glinki czerwonej, której bogate złoża występują w górach Atlas, na terenie Maroka. Jest ona bogatym źródłem takich minerałów jak cynk, magnez, selen czy żelazo. Swoją charakterystyczną barwę zawdzięcza tlenkowi żelaza. Chętnie stosuje się ją w kosmetyce, szczególnie w pielęgnacji skóry tłustej, mieszanej, wrażliwej i naczynkowej.

źródło: marokosklep

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany