Przewodnik po orgazmie

orgazm

Uwielbiasz ten moment, ale czy wiesz co się dzieje poniżej pasa?

Amerykański Kongres Położnictwa i Ginekologii (ACOG) opublikował ostatnio badania na temat zdrowia kobiet oraz ich wiedzy na temat anatomii swojego ciała. Okazało się, że niestety, nasza wiedza jest bardzo mała. A szkoda, świadomość swojego ciała to nie tylko to jak ono wygląda na zewnątrz ale jak funkcjonuje, również w tak bardzo intymnych sytuacjach. Przygotowaliśmy więc krótki przewodnik po orgazmie.

To, że działasz na mężczyznę szybko zauważysz. Co się jednak dzieje z tobą jest już mniej oczywiste, a więc czytaj…

Twój mózg odczuwa pewne bodźce, które powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych. Zwiększa się wydzielina z pochwy, pobudzone jest bowiem naturalne krążenia lubrykantów, które składają się z białek i aminokwasów. Tysiące zakończeń nerwowych w obszarach najbardziej wrażliwych w pochwie zaczynają być jeszcze bardzie czułe na dotyk.

Tkanki w łechtaczce puchną i sztywnieją. Robią się twarde. Mogą powiększyć się nawet trzykrotnie!

Zaczynają się skurcze mięśni miednicy. U około 10 procent kobiet w tym czasie podczas orgazmu może wypłynąć kilka kropel przezroczystego płynu z cewki moczowej. Nie przejmuj się: to kobiecy wytrysk. Płyn ten składa się z naturalnych cukrów i kwaśnej fosfatazy gruczołu krokowego (znajduje się również w składzie chemicznym nasienia).

Źródło: www.womenshealthmag.com

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany