Przebarwienia na skórze: nie musisz ich zasłaniać. Pozbądź się ich!

przebarwienia na skórzePrzebarwienia na skórze niejednej z nas spędzają sen z powiek. Kobieca skóra jest bowiem na nie podatna. Kiedy jesień jest już w pełni, to czas, aby się z nimi rozprawić. Podpowiadamy jak się ich pozbyć.

Przebarwienia na skórze

Krem z filtrem i kapelusz to obowiązkowe elementy wakacyjnego bagażu. Jeżeli jednak chciałaś złapać trochę słońca i zapominałaś o fotoprotekcji, to na twojej skórze mogły się pojawić ciemniejsze plamki. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne skutkuje ciemnieniem dotychczasowych przebarwień i pojawianiem się nowych. Często, gdy jest ich za dużo, nie dodają uroku i chcemy się ich pozbyć. Skupiska melaniny, bo tym właśnie są te plamki, mogą się pojawić na twarzy, karku, dekolcie, ramionach, a nawet dłoniach. Trudno je usunąć, ale jest kilka sposobów.

– Najlepszą ochroną przed przebarwieniami jest krem z filtrem. Znajomi mogą nie uwierzyć w egzotyczne wakacje, ale po lecie nasza skóra zachowa jednolity koloryt. Jeżeli jednak doszło do powstania przebarwień, to terapię zaczynamy od peelingów chemicznych. Pacjentom proponujemy Yellow Peel, Nomelan oraz Dermamelan. Pierwsze dwa są wielofazowymi peelingami działającymi na głębsze warstwy skóry oraz pomagają pozbyć się również innych skutków fotostarzenia, jak utrata jędrności czy zmarszczki. Natomiast trzeci, jest zabiegiem stricte zwalczającym przebarwienia, hamuje enzym odpowiedzialny za produkcję melaniny, choć posiada również właściwości odmładzające. Po zabiegu stosujemy specjalny krem potęgujący efekt – wyjaśnia kosmetolog Anna Deda z Body Care Clinic.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Skóra – przygotuj ją na zimę

Przebarwienia na twarzy – to naprawdę ważne

W zabiegu Yellow Peel wykorzystywane są m.in. kwasy glikolowy i salicylowy, kwas retinowy oraz witamina C, a także kwasy fitowy i azealinowy.  Działa korzystnie na skórę, oczyszcza ją i rozświetla, a także ogranicza powstawanie nowych przebarwień. Dodatkowy bonus, to przeciwdziałanie trądzikowi.

Przy terapii przebarwień zapobieganie jest tak samo ważne, jak ich usuwanie, dlatego do domowej pielęgnacji stosujemy kremy i serum z antyoksydantami, witaminą C i złuszczającymi kwasami, jednak w stężeniu znacznie mniejszym niż stosowane w gabinecie. Jako składnik kremów rozjaśniających kiedyś polecany był hydrochinon, niestety, badania wykazały, że jest szkodliwy i potencjalnie kancerogenny, dlatego od 2001 roku jego stosowanie jest ograniczone w krajach Unii Europejskiej. Natomiast inne polecane składniki to arbutyna, kwas fitowy, kwas kojowy, kwas azelainowy, kwas salicylowy, które nie tylko rozjaśniają powstałe przebarwienia, ale również zmniejszają ryzyko powstawania nowych.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany