Prezerwatywy – jesteś pewny, że umiesz ich używać

prezerwatywyUważasz, że opanowałeś sztukę używania prezerwatywy? Nie jest to takie pewne. Szacuje się, że awaryjność prezerwatywy wynosi 18 procent. Skąd się to bierze? Zobacz, a będziesz zaskoczony.

Prezerwatywy: skuteczność

Jeśli stosujemy prawidłowo prezerwatywy jej skuteczność przed zapobieganiem ciąży wynosi 98 procent. Poza tym to najlepsza broń w walce z chorobami przenoszonymi droga płciową. Aby zniwelować te 18 procent, należy uniknąć tych typowych błędów.

Prezerwatywy: nie czekaj z założeniem

“Jest mnóstwo plemników w pre-wytrysku” – mówi Lauren Streicher, profesor nadzwyczajny Kliniki Położnictwa i Ginekologii Uniwersytetu Northwestern. “Tak więc, nawet jeśli nie masz wytrysku, wciąż jesteś narażony na ryzyko zarówno ciąży jak i chorób przenoszonymi drogą płciową.” Jak tylko więc będziesz gotowy, aby zacząć zabawę, chwyć prezerwatywę.

Prezerwatywy: sprawdź czy jest dobra

Około 83% kobiet i 75% mężczyzn nigdy nie sprawdza prezerwatywy przed jej użyciem – tak wskazują badania. Zanim jednak użyjesz gumki, warto się upewnić, czy opakowanie nie wygląda na zużyte, a prezerwatywa nie jest lepka, krucha, niewłaściwa lub uszkodzona. Ponadto, jeśli upłynął termin jej ważności widniejący na opakowaniu, po prostu ją wyrzuć.

Prezerwatywy: źle ją zakładasz

Może warto powtórzyć lekcję: Po rozpakowaniu prezerwatywy i jej sprawdzeniu, umieść końcówkę na szczycie penisa. Następnie odwijaj do całkowitego pokrycia członka. Jeśli tylko coś przeszkadza w jej założeniu, po prostu ją wymień. Upewnij się czy zostawiłeś około centymetr miejsca na końcu, gdzie zbierać się będzie nasienie.

Prezerwatywy: dwie na raz

Jeśli jedna prezerwatywa jest świetna w zapobieganiu ciąży i chorób przenoszonych drogą płciową, to dwie gumki powinny być jeszcze lepsze, prawda? Absolutnie nie. Więcej nie znaczy lepiej w tym przypadku. Nakładanie dwóch prezerwatyw może znacznie zwiększyć szanse na ślizganie się. “Jeśli pierwsza prezerwatywa zjeżdża, to zwykle i druga” – wyjaśnia dr Streicher.

INNE: Uprawiaj seks, wyglądaj młodziej

Prezerwatywy: zdejmujesz ją za wcześnie

Podobnie jak zbyt późne zakładanie prezerwatywy, zbyt wczesne jej zdjęcie jest błędem. Naukowcy z Indiana University stwierdzili, że u 13,6% – 44,7% osób prezerwatywa została ściągnięta zanim skończył się stosunek. Oczywiście, ściągając ją zwiększyło się ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową oraz ryzyko niechcianej ciąży. Należy rozważyć wypróbowanie różnych rodzajów prezerwatyw, aby wybrać najlepszą dla siebie.

Prezerwatywy: zły rozmiar

Prezerwatywy nie są w jednym rozmiarze. “Zawsze facet kupi większą gumkę niż powinien” – mówi dr Streicher. Jeśli chodzi o zachowanie bezpieczeństwa, ważne jest, aby była odpowiedniej wielkości. Gdy prezerwatywa jest zbyt mała, to może pęknąć. Jeśli jest zbyt duża, to może się zsunąć podczas stosunku. Najważniejszą rzeczą jest, aby skupić się na znalezieniu prezerwatywy, która będzie idealnie pasowała do wielkości członka.

Prezerwatywy: dodatkowo lubrykant

Skoro już o tym mowa, lubrykant może być świetnym dodatkiem do …prezerwatywy. Nie tylko może uczynić seks bardziej przyjemnym, ale również pomóc zapobiec otarciom naskórka przez lateks. Jednak, jeśli wybierzesz zły lubrykant, może to oznaczać katastrofę. “Nie wszystkie te środki są kompatybilne z prezerwatywami” – mówi dr Streicher. “Każdy produkt na bazie oleju może spowodować jej zsunięcie się. Wybieraj te na bazie wody lub na bazie silikonu.”

INNE: Podkręć przyjemność… na dłużej

Prezerwatywy: źle je przechowujesz

Nie wolno wkładać prezerwatyw do portfela. Zginanie i tarcie może spowodować małe otwory w opakowaniu a tym samym uszkodzenie lateksu. Poza tym, trzymając portfel w kieszeni, temperatura ciała może również pogorszyć lateks. Przechowuj więc prezerwatywy w chłodnym, suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych lub ciepła.

źródło: www.health.com

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany