Poradnik oryginalnego manicure

malowanie-paznokci

Uwielbiamy malować paznokcie. Niektórzy lubią  zdobienia. Marka Golden Rose podpowiada, jak ozdobić paznokcie tylko przy użyciu lakierów.

Wykonanie zdobień wymaga jedynie przygotowania kosmetyków, skupienia oraz pomysłu, a te mogą być nieskończone. Od kolorowych paznokci w kropki, paski, z brokatem aż po dwukolorowe – ich wygląd zależy tylko od naszej fantazji.

Paznokcie: Zacznij od bazy

W pierwszej kolejności malujemy płytki paznokci na wybrany kolor. Warto w tym celu wybrać trwały i odporny na odpryskiwanie lakier, np. Ice Chic, Rich Color lub Prodigy Gel marki Golden Rose. Malujemy dwie warstwy, aby kosmetyk równo pokrył paznokcie. Jeśli jako bazę stosujemy ciemny lakier warto najpierw zastosować zabezpieczenie w postaci odżywki. Preparat Black Diamond nie tylko ochroni płytkę, ale także ją wzmocni i odżywi.

Paznokcie: Zdobienia

Do wykonania wzorów i ozdób warto wykorzystać lakier Nail Art, którego cieniutki pędzelek pozwoli precyzyjnie wykonać kreski, kropki, szachownicę, a nawet bardziej skomplikowane rysunki.

malowanie-paznokci

– Na wyschniętej bazie malujemy poszczególne zdobienia i w zależności od potrzeby zostawiamy je w danej wersji lub rozmazujemy wykałaczką lub specjalną sondą, aby przyjęły bardziej artystyczną formę. Jeśli obawiamy się o swoje zdolności manualne możemy skorzystać z gotowej ozdoby, czyli lakieru z brokatem Jolly Jewels Nail Lacquer. Bogata oferta różnych kolorów oraz wymiarów drobinek pozwoli uzyskać atrakcyjny efekt – radzi Agnieszka Kowalczyk, stylistka paznokci marki Golden Rose.

Paznokcie: Utrwalamy

brokatowe-lakiery

Pamiętajmy, aby po nałożeniu lakieru utrwalić go. Możemy w tym celu zastosować jeden ze specjalnych Top Coat’ów, czyli utwardzaczy. W ofercie marki Golden Rose do wyboru mamy nie tylko tradycyjny preparat, ale także z efektem matu, z brokatem lub szybkoschnący. Warto dodatkowo wyposażyć się w Nail Color Quick Dryer Spray, czyli wysuszacz do lakieru w sprayu, pozwalający na szybsze wyschnięcie pomalowanych paznokci.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany