Popraw urodę zanim przyjdzie wiosna

medycyna estetyczna

Przedwiośnie to doskonały czas na poprawienie urody. Można wtedy naprawić szkody wyrządzone skórze przez zimę. Można skorzystać z niektórych zabiegów medycyny estetycznej.

Twoja skóra jest przesuszona, podrażniona i się czerwieni? Wszystkiemu winna zimowa aura, która przyczynia się do uszkodzenia jej płaszcza hydro-lipidowego (wierzchnia warstwa naskórka, która odpowiada za ochronę przed czynnikami zewnętrznymi).

Eksperci przekonują, że nie jesteśmy bezradni wobec takich problemów. Dowiedz się, które zabiegi warto wpisać do swojego kalendarza właśnie teraz.

Najlepszy czas na laser…

Przedwiośnie to najlepszy moment na zabiegi z wykorzystaniem jednej z najskuteczniejszych metod w medycynie estetycznej – laserów. O ile w ciepłe miesiące silne nasłonecznienie nie pozwala na wykonywanie zabiegów laserowych, o tyle wczesna wiosna jest ostatnim momentem na tego typu pielęgnację.

– To dobra wiadomość dla osób, którym zależy na poprawie elastyczności skóry i odwróceniu procesu fotostarzenia. Lasery pozwalają również zwalczyć przebarwienia, naczynka, rumień, a także przyspieszyć proces leczenia trądziku. Co ważne, przynoszą doskonałe rezultaty – szybkie, trwałe i często o wiele lepsze niż inne zabiegi medycyny estetycznej – mówi Dorota Kliszewska, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Marzec jest również najlepszym momentem na zaplanowanie epilacji (depilacji laserowej). Przy jasnej, nieopalonej skórze światło lasera nie rozprasza się i płynie prosto do mieszka włosowego, po czym go niszczy.

…i złuszczanie skóry

Oczyszczanie skóry to jeden z najbardziej priorytetowych etapów pielęgnacji przed wiosną. Obumarłe komórki naskórka mogą blokować pory. Peeling udrażnia ujścia gruczołów łojowych i normalizuje ich pracę. Dzięki temu skóra odzyskuje świeży i zdrowy wygląd, a także lepiej wchłania podane preparaty kosmetyczne.

Oczyszczanie można wykonać w domu, sięgając po jeden z gotowych peelingów kosmetycznych lub korzystając  z własnego „produktu” – tutaj sprawdzą się mieszanki bazujące na zmielonych ziarnach kawy, płatkach owsianych czy cukrze.  Warto jednak pamiętać, że najlepszy efekt da profesjonalna pomoc eksperta, który dobierze zabieg indywidualnie dobrany do potrzeb skóry. W grę wchodzi szeroka gama zabiegów – mikrodermabrazje czy peelingi chemiczne, różnego rodzaju karchery do skóry.

Wśród zabiegów polecany jest duet wodnej mikrodermabrazja Abrahydri z mezoterapią bezigłową.  Pierwsza część zabiegu złuszcza warstwę rogową – skóra „otwiera się” na nawilżanie, które zostaje dostarczone w ramach mezoterapii bezigłowej. Kuracja dostarcza skórze substancji aktywnych w sposób nieosiągalny dla kosmetyków i „domowych zabiegów”. Metoda jest nieinwazyjna, przypomina chłodny masaż. Nie podrażnia skóry, nawet wrażliwej.

Witaminowy koktajl dla urody

Potrzebne do odnowy skóry składniki warto dostarczać kompleksowo. Naszym sprzymierzeńcem będzie dieta i odpowiednie kosmetyki.  Warto zainwestować w krem z podwyższoną zawartością antyoksydantów: witamin C i E, karetonoidów i bioflawonoidów. Pomogą one zwalczyć pozimowe uszkodzenia skóry. Antyoksydanty znajdziemy nie tylko kosmetykach, ale również w większości warzyw i owoców. Warto postawić na bogatą w witaminy dietę śródziemnomorską.

WIĘCEJ: Witaminowa maseczka dla skóry

Pielęgnację można uzupełnić o zbiegi mezoterapii igłowej – to najskuteczniejsza metoda pozwalająca na dostarczenie substancji aktywnych w głąb skóry. Preparaty wykorzystywane podczas zabiegu mogą zawierać też dodatkowe składniki – nawilżające, (na przykład kwas hialuronowy), czy rozjaśniające skórę.

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany