Popraw swoje zdrowie… pijąc kawę

kawa na zdrowie

Kawa ma wiele zalet i można w pełni korzystać z tego wspaniałego napoju, jeśli będziemy ją pić z umiarem.

Oto niektóre z powodów, dla których warto pić kawę na co dzień:

1. Wspiera wątrobę
Twoja wątroba to filtr dla krwi. Myje ją z toksyn i utrzymuje w czystości. Według naukowców, można pić cztery i więcej filiżanek kawy dziennie, jeśli chcesz chronić wątrobę przed marskością wątroby. Ryzyko tej niebezpiecznej choroby spada o prawie 80%, ale tylko wtedy, gdy będziemy ją pić regularnie.

2. Poprawia krążenie
Badania przeprowadzone w 2013 roku wykazały, że kofeina zawarta w jednej filiżance kawy możę znacznie poprawić funkcje układu sercowo-naczyniowego, zwłaszcza naczyń krwionośnych.

kawa poprawia krążenie

WIĘCEJ: Taka kawa nie zaszkodzi zdrowiu

3. Obniża ryzyko cukrzycy
Jeśli cukrzyca ma swoją historię w twojej rodzinie, należy rozważyć picie kawy. Zaskakujące, ale okazuje się, że kawa zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy nawet o 50%. Niektórzy naukowcy uważają, że w niektórych przypadkach, ryzyko to jest zmniejszone nawet o 67%.

kawa obniża ryzyko cukrzycy

4. Poprawia sprawność fizyczną
Kofeina znana jest z efektu stymulującego. Pobudza układ nerwowy oraz zwiększa poziom adrenaliny we krwi. To oznacza, że picie kawy pomoże Ci zachować czujność i być  bardziej energicznym. Twoja ogólna sprawność fizyczna zwiększy się o prawie 12%.

kawa poprawia sprawność fizyczną

WIĘCEJ: Kawa odchudza? Niesamowite!

5. Poprawia nastrój
Zwiększ swój nastrój, jeśli czujesz się przygnębiony i napięty. Stres może być zmniejszony, a wszystko, czego potrzebujesz to tylko kubek świeżej kawy. Kofeina sprawia, że mózg uwalniania noradrenalinę i dopaminę – dwaj posłańcy chemiczni odpowiedzialni za dobry nastrój.

kawa poprawia nastrój

źródło: www.wmnlife.com

Ocen: 0
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany