Pomożemy Ci schudnąć! 4 najgorsze błędy w odchudzaniu

odchudzanie

Jeśli starasz się schudnąć, to prawdopodobnie zgromadziłaś długą listę porad, jak to zrobić. Niestety waga nie spada. To może być szok, gdy dowiesz się, że to co robisz aby schudnąć, działa odwrotnie.

Błędy w odchudzaniu

Oto 4 najgorsze błędy w odchudzaniu, które mogą unicestwić twój plan i próby zrzucenia zbędnych kilogramów:

1. Zjadam tylko obfitą kolację

Dla większości z nas, kolacja jest największym posiłkiem, ponieważ obowiązki życia codziennego nie pozwalają nam jadać inaczej. Okazuje się, że pochłanianie dużej ilość jedzenia na kolację powoduje, że nasz hormon głodu wariuje. To może spowodować problemy nie tylko ze snem, ale przejadaniem się następnego dnia.
Mądrzejszy ruch: Przejadanie się w nocy powoduje, że rano nie jesteś głodny i rozpoczyna się błędne koło, w którym nigdy nie jesteś zainteresowany śniadaniem, ale zawsze jesteś głodny na kolację. Aby spowodować powrót apetytu rano, zmniejsz kolację o połowę – doradzają eksperci. Następnie jedz większe śniadanie, które obejmuje zdrowe źródła białka i tłuszcze (jaja, awokado, produkty pełnoziarniste, owoce, produkty mleczne).

2. Jem wtedy gdy dopadnie mnie głód

Takie działanie przyczynia się do zwiększenia masy ciała – twierdzą dietetycy. Przebadali kobiety, które jedzą regularne posiłki i te które jedzą incydentalnie. Okazało się, że kobiety spaliły więcej kalorii w ciągu 3 godzin po zjedzeniu regularnych posiłków niż po tych nieplanowanych. Ponadto, eksperci twierdzą, że ludzie mają tendencję do jedzenia więcej, niż się im wydaje. Im więcej razy jemy w ciągu dnia niezaplanowanych posiłków, tym więcej możliwości aby przesadzić.
Mądrzejszy ruch: Staraj się jeść regularnie minimum 3 posiłki dziennie – większy posiłek rano, następnie mniejsze posiłki w godzinach popołudniowych i wieczornych. “Nie jest dobrze czuć się bardzo głodnym, ale dobrze czuć się nieco głodnym” – mówią dietetycy.

INNE: 8 prawd o odchudzaniu w parach

3. Bardzo dokładnie liczę kalorie

Coraz więcej badań pokazuje, że kalorie nie są sobie równe, jeśli chodzi o zdrowie lub odchudzanie. Ponadto, eksperci twierdzą, że nie da się ich dokładnie policzyć.
Mądrzejszy ruch: Przejdź na dietę śródziemnomorską lub w stylu skandynawskim – obie skupiają się na jedzeniu zdrowej żywności, zamiast liczenia kalorii. Dieta pełna warzyw, ryb, orzechów, nasion i olejów roślinnych powoduje powolne trawienie pożywienia. Nie ma wtedy szans na magazynowanie tłuszczu, a poza tym unika się wahania cukru we krwi.

4. Postaram się szybko schudnąć

Mamy tendencję do przechodzenia na ekstremalne diety i nawyki żywieniowe, które zmniejszają wagę w krótkim okresie i nie trwają dłużej niż kilka tygodni lub miesięcy. A takie diety udają się zaledwie w 20 procentach – szacują eksperci.
Mądrzejszy ruch: Wygrają z nadwagą ci, którzy zdrowe nawyki żywieniowe wprowadzą na całe życie. Jak to zrobić? Zaczynamy od stworzenia listy tych rzeczy, które musimy wyeliminować, a następnie realizujemy to powoli. Na przykład, jeśli jedliśmy na przekąskę kilka ciasteczek przed snem, zmniejszamy ich ilość z 4 do 2. Trzeba wszystko robić stopniowo. Będziesz miał większe szanse na utratę wagi na dobre.

źródło: www.prevention.com

Ocen: 0
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany