Pokaż nogi bez żylaków

żylakiPodczas lata nasze nogi widoczne są dla każdego, dlatego żylaki, którym sprzyja wysoka temperatura, ciężko będzie ukryć. Dolegliwość ta, związana z przewlekłą niewydolnością żylną, jest nie tylko problemem estetycznym, ale przede wszystkim zdrowotnym. W walce z nią pomogą suplementy, które zawierają diosminę, hesperydynę, ekstrakt z liści winorośli właściwej i pestek winogron, a także witaminę C.

Żylaki: Pierwsze symptomy

Żylaki to trwałe poszerzenia żył powierzchownych, które powstają w przebiegu przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ). Pierwsze objawy, które sygnalizują problemy z krążeniem w obrębie kończyn dolnych to:
– uczucie ciężkości nóg, które nasila się w przypadku obrzęku, a zmniejsza po odpoczynku
– teleangiektazje, czyli poszerzenia drobnych naczyń krwionośnych, potocznie zwane „pajączkami”
– skurcze łydek, szczególnie w nocy, a także kiedy długo siedzimy czy stoimy.

INNE: Jeśli nie żylaki, to co?

Żylaki: Czynniki ryzyka

Najważniejszymi czynnikami ryzyka PNŻ są:
– wiek i płeć żeńska (w grupie wiekowej do 35. roku życia PNŻ występuje 6-krotnie częściej u kobiet)
czynniki genetyczne (ryzyko rozwoju PNŻ u osoby, u której jedno z rodziców cierpiało na tę chorobę wynosi 42%, a przy dwójce rodziców wzrasta aż do 89%)
– przebyte ciąże i terapie hormonalne
– styl życia (siedzący tryb życia, otyłość czy palenie papierosów).

Żylaki: Podczas lata nasilone objawy

Jednym z czynników, które nasilają żylaki jest wysoka temperatura, która doprowadza do rozszerzenia naczyń, a także do zwolnionego przepływu i zalegania krwi w nogach. Dlatego podczas długiej podróży na urlop, powinniśmy zakładać luźne ubranie i skarpetki. Jeśli jedziemy samochodem, co jakiś czas należy zatrzymać się i pospacerować, aby pobudzić krew do szybszego krążenia. Dłuższe wędrówki odbywać należy w butach z szerokim noskiem i na elastycznej podeszwie. Dobrym masażem stóp, który pobudza krążenie w nogach i ułatwia odpływanie krwi w kierunku serca, jest chodzenie na boso.

Ocen: 1
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany