Podkład idealny. Radzi wizażystka Anna Orłowska

podkład dla kobiet

Od wielu lat obserwuję problemy, które Polkom sprawia precyzyjne dobranie odpowiedniego dla nich podkładu.

Zniechęcone trudnym procesem doboru koloru, bardzo często rezygnują z malowania się w ogóle, a przecież makijaż może pomóc kobietom w podkreśleniu ich naturalnego piękna.

Niezwykle ważnym aspektem, który sprawia, że skóra wygląda na świeżą i zadbaną jest stosowanie podkładu w kolorze naszej cery. Wszelkie próby przyciemniania czy rozjaśnia naturalnego kolorytu są raczej sztuczką charakteryzatorską niż zabiegiem, który należy stosować na co dzień.

W czasie mojej wieloletniej pracy niejednokrotnie zastanawiałam się, jaki powinien być absolutny i najprostszy klucz do doboru podkładu. Bardzo często zdarzało się, że podkłady, które testowałam, odbiegały w sposób zasadniczy od odcienia karnacji Polek.

Przecież każda z nas dziedziczy określony typ urody, zatem aby dobrać najlepszy dla siebie kolor, należy zsynchronizować naturalny kolor włosów i cery z kolorem oczu. Poprzez połączenie tych trzech składowych uzyskamy odpowiedź na pytanie: jaką porą roku jesteśmy?

W analizie kolorystycznej kluczowy jest podział na dwie grupy kolorystyczne, czyli ciepłą i zimną oraz na lżejszą i nasyconą tonację. Takie zdefiniowanie odcieni podkładów sprawia, że stają się one o odpowiedzią na potrzeby Polek.

Analiza kolorystyczna w makijażu
W naszym kraju przeważająca część kobiet posiada karnację chłodną (choć, mam nadzieję, że serca maja gorące :-). Dziewczyna, która przez kilkanaście lat poszukuje odpowiedniego blondu – z pewnością jest latem. Powinna zatem, aby podkreślić walory urody, używać delikatnych pasteli do makijażu oczu, zaś usta podkreślać chłodnym, różowym beżem.

Jeżeli rysy twarzy są bardzo wyraźne, cera jest biała jak mleko, oczy ciemno – brązowe lub granatowe, otoczone ciemnymi rzęsami, to z całą pewnością mamy przed sobą kobietę o typie urody zima. Aby podkreślić charakter jej urody należy nałożyć na usta mocną fuksję, a oczy podkreślić czarnym linerem. Jednocześnie twarz zaznaczyć zimnym różem.

Teraz przechodzimy do ciepłych klimatów. Zielone oczy oraz włosy o miodowym odcieniu są charakterystyczne dla typu wiosennego. W tym ujęciu należy stosować jasne, malinowe usta. Natomiast łososiowe powieki pozwolą podkreślić delikatną urodę.

Jesień to ciepły odcień karnacji skóry wzbogaconej barwą złoto – piwnej tęczówki oraz kasztanowo – złotą barwą włosów. Kobiety w tym typie urody pięknie wyglądają w gorącej, pomarańczowej pomadce i brązowych cieniach – tak bardzo ukochanych przez Polki. W tej charakterystyce urodowej puder brązujący, to po prostu niezbędnik.

Makijaż jako dopełnienie stylizacji

Kolor cery i makijażu powinien być dopasowany do całości stylizacji – tylko w ten sposób osiągamy harmonię wizerunku. Tak działają podkłady Lirene My Color Code – dopełniają stylizację, tworząc wyszukaną całość. Podkreślają to, co w kobiecie piękne, a ukrywają drobne niedoskonałości cery. Podkłady te, a także praca z nimi, mogą być ciekawą lekcją kolorystyki, zrozumienia i czytania barw, która przydaje się nie tylko w codziennym makijażu.
Źródło: Lirene

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany