Po stosunku coś mnie swędzi!

swędzenie okolic intymnych

Swędzenie pochwy zaraz po uprawianiu seksu jest bardzo powszechne i często jest wynikiem problemów, które na szczęście łatwo leczyć.

Na początek, jeśli używasz plemnikobójczych lub lateksowych prezerwatyw, swędzenie może świadczyć o tym, że jesteś uczulony na jedną z tych substancji. W tym przypadku, rada jest prosta: powiedz partnerowi, aby zmienił prezerwatywy i objawy ustąpią.

WIĘCEJ: Seks – tego ci lekarze nie powiedzą

Inne powody swędzenia? Możesz mieć drożdże lub choroby przenoszone drogą płciową, a seks je nasila. Leczenie infekcji powinno złagodzić swędzenie. Czy korzystasz z pachnącego mydła, balsamu lub detergentu? To może być również winowajcą twojego swędzenia. Jeśli masz ponad 40 lat, swędzenie po stosunku może być nawet oznaką, że wchodzisz w okres okołomenopauzalny, ponieważ spadek estrogenów może prowadzić do rozrzedzenia tkanki pochwy.

Twoje objawy nie są prawdopodobnie wynikiem alergii na nasienie partnera, co jest bardzo rzadkie. Ale jeśli nie można tego wykluczyć warto odwiedzić alergologa, który zrobi odpowiednie teksty.

źródło: www.health.com

Ocen: 3
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany