Po nich przechodzi ból pleców

ból pleców

Plecy każdej z nas są przepracowane. Noszenie dzieci, ciężkiej torebki i reklamówek z zakupami powoduje, że ciągle nas bolą.

Nic dziwnego, że 80% z nas cierpi na bóle pleców. Te dwa proste ćwiczenia pomogą się ich pozbyć. Trzeba je wykonywać codziennie, w 3 seriach. Po 3 tygodniach zauważysz olbrzymią poprawę. Wzmocnią się też mięśnie pleców.

Ćwiczenie 1. Podnoszone kopnięcia

podnoszone kopnięcia

Połóż się na brzuchu, nogi wyprostowane, ręce zgięte w łokciach podłożone pod czoło. Unieś górną część ciała i zegnij prawe kolano do 90 stopni. Delikatnie unieś nogę, ściskając pośladki kopnij nogą w kierunku sufitu dwa razy. Obniż i zmień nogę. Powtórz ćwiczenie i tak zrób 6 do 8 powtórzeń.

WIĘCEJ: Boli cię ten odcinek pleców? Zobacz co możesz zrobić!

Ćwiczenie 2. Pływanie

pływanie

Połóż się twarzą w dół, wyprostowane nogi, ręce wyciągnij do przodu. Wdech, jednocześnie podnoś ręce i nogi. Wydech i wykonaj “klaskanie” stopami i dłońmi – 6 do 8 uderzeń.

źródło: www.prevention.com

Ocen: 6
2 komentarze
  1. U mnie wystarczyła zmiana posłania i więcej ruchu. Czasem, jak długo pracuję przy komputerze, to jeszcze smaruję dip hotem albo terpentyną, żeby trochę rozgrzać i rozluźnić tkanki. Ale im więcej ruchu, tym rzadziej jest taka potrzeba.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany