Pischinger ciasteczkowy czyli wafle przekładane masą

pischinger

Ten doskonały deser znają przede wszystkim starsi. Pischinger sprawdzi się również na karnawałowej domówce. Można do niego użyć herbatników.

Czas przygotowania: 30 min
Porcje: 8–10
Poziom trudności: średnio-łatwy

Pischinger składniki:

1 opakowanie wafli kwadratowych
5 opakowań czekolady Klasyczna Gorzka np. Goplana 90 g (1 opakowanie)
100 g masła
200 g herbatników np. Jutrzenka Petit Beurre Ekstra Kruche (4 opakowania)
¾ szklanki mleka
200 g orzechów laskowych np. Siesta

Pischinger przygotowanie:

Orzechy laskowe prażymy w piekarniku w temperaturze 190°C do zbrązowienia. Przekładamy do miski i przykrywamy szczelnie ścierką. Miską energicznie potrząsamy przez ok. 2–3 minuty, aby oddzielić skórkę od orzechów. Gotowe orzechy wyjmujemy z miski i zostawiamy do ostygnięcia. Uprażone orzechy kruszymy przy pomocy dwóch desek. W ten sam sposób kruszymy herbatniki.

Czekoladę łamiemy i przekładamy do metalowej miski, którą stawiamy na garnku z gotującą się wodą. Gdy czekolada rozpuści się, dodajemy ciepłe mleko, w którym uprzednio rozpuszczamy masło, całość dokładnie mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Z gotowej masy odlewamy ¾ objętości i mieszamy z pokruszonymi herbatnikami. Pozostała ¼ masy czekoladowej posłuży do posmarowania wafli.

WIĘCEJ: Ciasto bananowe z herbatnikami

Gotową masę z herbatnikami równomiernie rozprowadzamy na waflu z cienką warstwą masy czekoladowej, przykrywamy ją drugim waflem (również posmarowanym masą czekoladową), a następnie lekko dociskamy, aby wafel przykleił się do masy herbatnikowej. Pozostałą masę czekoladową wylewamy na wierzch przekładańca i rozprowadzamy po całym pischingerze. Wierzch placka posypujemy kruszonymi orzechami laskowymi i pozostawiamy do wystygnięcia.

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany