Perio Plus Regenerate od Curaprox

płyn do płukania jamy ustnejNaukowcy z Uniwersytetu Claude Bernard Lyon 1 w Lyonie we Francji, przeprowadzili pierwsze tego rodzaju badanie, które wykazało, że komercyjny płyn do płukania jamy ustnej Perio Plus Regenerate firmy Curaprox zmniejsza aktywność wirusów, w tym SARS-CoV-2 u dorosłych. Rewolucyjna formuła płynu zawierająca m.in. cyklodekstryny i Citrox® obniża poziom aktywności wirusa w jamie ustnej o 71% już po jednym płukaniu, wspomagając układ odpornościowy w zwalczaniu początku infekcji.

W trakcie poszukiwania skutecznego przeciwwirusowego płynu do płukania jamy ustnej, badacze zidentyfikowali dwie substancje, które w połączeniu okazały się szczególnie obiecujące w zmniejszaniu ilości wirusa SARS-CoV-2 w jamie ustanej. Mowa tu o cyklodekstrynie stosowanej do ochrony przed wirusami i zapobiegania nieprzyjemnemu oddechowi oraz formule Citrox®, która jest mieszanką organicznych związków roślinnych, mających szerokie działanie przeciwbakteryjne. Aktywność przeciwwirusowa organicznej mieszanki bioflawonoidów zawartych w płynie Perio Plus Regenerate od Curaprox, została już wcześniej potwierdzona, lecz dowody na ich działanie przeciwko SARS-CoV-2 opierały się do tej pory jedynie na badaniach przeprowadzonych w warunkach laboratoryjnych za pomocą komputera. Teraz przeprowadzono je z udziałem pacjentów.

Wystarczy tylko jedno płukanie

W badaniu wzięło udział 176 pacjentów chorych na COVID-19, którzy trzy razy dziennie płukali jamę ustną płynem Perio Plus Regenerate. Naukowcy odkryli, że już pojedyncze płukanie ust przyniosło znaczące efekty. Pierwsze płukanie zmniejszyło ilość wirusa w jamie ustnej o 71% już po 4 godzinach. Siedem dni po pierwszym użyciu, trzy codzienne płukania miały istotny wpływ na zmniejszenie ładunku SARS-CoV-2 w ślinie u 50% dorosłych z najwyższym poziomem wiremii na początku.

Ważny przełom

Udowodniono, że płyn do płukania jamy ustnej Perio Plus Regenerate bezpośrednio wpływa na zahamowanie infekcji wirusem wywołującym COVID-19, co znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia koronawirusem za pośrednictwem śliny. Według współautora prof. Denisa Bourgeois, Perio Plus Regenerate działa jak bariera ochronna przed rozprzestrzenianiem się wirusa, a 1-minutowe płukanie ust płynem z cyklodekstryną i Citroxem zmniejsza obecność wirusa w jamie ustnej o 71%. Płyn Perio Plus Regenerate jest zatem nie tylko produktem, który dzięki przeciwbakteryjnemu i przeciwwirusowemu działaniu, wspiera zdrowie jamy ustnej, ale również zarówno do użytku osobistego, czy klinicznego, może odegrać ważną rolę w zmniejszaniu ogólnego ryzyka zakażenia. Cena: 40 zł (200 ml)

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany