Nietypowa formuła peelingu The Perfect Derma Peel zapewnia bardzo dobre wyniki w walce ze starzejącą się skórą i trądzikiem. Zabieg jest skuteczny w przypadku leczenia uporczywych przebarwień, takich jak melasma czy blizny. Peeling idealnie radzi sobie ze zrogowaciałym naskórkiem i odświeżeniem skóry zniszczonej słońcem.
The Perfect Derma Peel jest bardzo zaawansowanym, chemicznym peelingiem medycznym. W swoim składzie zawiera mieszankę kilku kwasów (kwas kojowy, TCA, kwas salicylowy i kwas retinowy), które głęboko odświeżają skórę. Największą zaletą Perfect Derma Peel jest jednak zawartość glutationu.
Unikalny składnik peelingu
Glutation jest silnym antyoksydantem, który naturalnie występuje w każdym organizmie, z wiekiem mamy go jednak w swoim ciele coraz mniej. Jego zadaniem jest eliminacja wolnych rodników, a więc opóźnienie procesów starzenia. Warto też wiedzieć, że glutation posiada unikalną cechę polegającą na naprawie białek, które uległy zniszczeniu, wpływa więc na uruchomienie naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze, czyli jej odmłodzenie i regulację pracy komórek skóry m.in. melanocytów.
WIĘCEJ: Maska peelingująca L’biotica
Działanie peelingu
Unikalne połączenie kwasów i przeciwutleniaczy w peelingu pozwala na:
• rozjaśnienie, poprawę odcienia i faktury skóry;
• usunięcie lub zmniejszenie przebarwień skóry;
• kontrolowanie skóry trądzikowej, poprawę wyglądu blizn potrądzikowych;
• redukcję wielkości porów;
• zmniejszenie drobnych linii i zmarszczek;
• stymulację produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do przebudowy i odmłodzenia skóry.
Zabieg może być wykonywany jedynie przez lekarza. Cała procedura nakładania preparatu trwa bardzo krótko, bo około piętnastu minut i jest praktycznie bezbolesna, a na skórze widoczne jest jedynie małe zaczerwienienie. Proces odnowy następuje w kilku kolejnych dniach. W trzeciej dobie naskórek zaczyna się intensywnie łuszczyć i trwa to około czterech dni. Po etapie złuszczania skóra jest bardzo odświeżona, ale składniki zawarte w peelingu oddziałują na nią regeneracyjnie jeszcze przez kilka kolejnych tygodni, ponieważ w tkance uaktywniają się procesy naprawcze.
Źródło: Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium