Pękające naczynka – co można z tym zrobić

pękające naczynkaPękające naczynka – to wymaga specjalnej pielęgnacji. Ale nawet najlepsze kosmetyki nie zawsze chronią przed tworzeniem się szpecących pajączków. Czy można się ich pozbyć?

Zaczerwienienia, silne rumieńce i uciążliwe pajączki to widoczne oznaki cery naczynkowej. Aby zminimalizować ryzyko ich powstawania, potrzebna jest dobrze dobrana domowa pielęgnacja i sporo wyrzeczeń na co dzień: ograniczenie ostrych potraw i alkoholi, unikanie sauny i słońca. A mimo to całkowite pozbycie się nieestetycznych czerwonych plamek jest bardzo trudne.

Laserowa precyzja w pękające naczynka

Obecnie do usuwania pajączków najczęściej stosowane są lasery – szeroka oferta na rynku sprawia, że gabinety medycyny estetycznej są wyposażone w różne urządzenia. Decydując się na zabieg, warto zasięgnąć o nich informacji i zdecydować się na najlepszy – mówi dr Andrzej Eberhardt z Kliniki Femmed, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej. – Stosujemy laser Varilite, który uważam za najnowocześniejszą metodę leczenia zmian naczyniopochodnych.

Varilite pozwala zamknąć naczynka pojedyncze i te występujące w dużym skupieniu, bez ryzyka naruszenia ciągłości skóry. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest możliwość wykorzystania go do redukcji drobnych zmian barwnikowych, jak piegi, czy do leczenia trądziku.

Chemiczna regeneracja

Lasery to nie jedyny z możliwych sposobów wygładzania cery naczynkowej. Osobom, które oprócz pajączków na twarzy mają też widoczne inne problemy, jak oznaki starzenia się skóry czy zmiany trądzikowe, dr Andrzej Eberhardt poleca PH Formula Skin Resurfacing.

To zabieg o działaniu bardziej kompleksowym niż laser, który wymierzony jest w jeden konkretny problem. Zabieg PH Formula oparty jest na działaniu roztworów złożonych z wielu substancji aktywnych, m.in. retinolu, hydroksykwasów i witamin. Pozwala kompleksowo odmłodzić wygląd, uszczelnić naczynia krwionośne i wzmocnić skórę, zmniejszając widoczność naczynek – wyjaśnia ekspert.

INNE: Zaskórniki – możesz z nimi wygrać

Trzeba pamiętać, że skóra naczynkowa jest wyjątkowo wrażliwa i aby wybrać zabieg, który skutecznie usunie problem widocznych pajączków, warto najpierw skonsultować się z doświadczonym specjalistą.

Ocen: 0
1 komentarz
  1. Laserowe usuwanie naczynek daje bardzo dobre efekty. Podczas zabiegu wiązka lasera pochłaniana jest przez oksyhemoglobinę, co umożliwia nagrzanie interesującego nas naczynka, w wyniku czego zostaje ono zamknięte i obkurczone. Co bardzo istotne, jest to proces całkowicie bezpieczny, gdyż laser działa tylko na naczynko, które poddajemy zabiegowi. Nie dochodzi do podrażnienia otaczających go tkanek. Zamykanie naczynek laserem VariLite można wykonywać zarówno na twarzy, jak i dekolcie, szyi, a także nogach

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany