Paweł Loroch – „Chef. Historia Michela Morana”

ksiazka-o-gotowaniu

Michel Moran znany jest jako mistrz kuchni, restaurator i gwiazda popularnych programów kulinarnych. Jednak mało kto wie, jak fascynującą przeszedł drogę, by znaleźć się na szczycie. Paweł Loroch przekonał mistrza, by opowiedział szczerze i otwarcie o swoim życiu.

Z książki „Chef. Historia Michela Morana” wyłania się obraz człowieka doświadczonego, ciepłego, radosnego i pełnego pasji. Przez ostatnie lata Michel Moran nie tylko pracował nad rozwojem założonej wspólnie z żoną Haliną restauracji Bistro de Paris w Warszawie, ale podjął też wiele wyzwań medialnych. Gotował w programie śniadaniowym, udzielał wywiadów, występował w reklamach, a za sprawą programów MasterChef i MasterChef Junior stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych osobowości telewizyjnych. Teraz zadania Chefa bardzo znanej i docenianej przez smakoszy restauracji łączy z obowiązkami wynikającymi z błyskotliwej kariery medialnej, nie zapominając przy tym o pielęgnowaniu życia prywatnego. Dla Michela najważniejsza jest bowiem ukochana żona Halina, dzieci i wnuki. Książka „Chef. Historia Michela Morana” pokazuje jednak, że droga mistrza kuchni do szczęścia i sukcesu nie była łatwa.

INNE: „Zdrowe i proste gotowanie ze św. Hildegardą z Bingen” – Brigitte Pregenzer, Brigitte Schmidle

W książce nie mogło zabraknąć przepisów – Moran podzielił się 32 sprawdzonymi recepturami na ulubione i pyszne dania, m.in. tradycyjne hiszpańskie ciastka churros, kaczkę w pomarańczach, ośmiornicę po galicyjsku, tartę z ciasta francuskiego z truskawkami, sos bearneński czy małże Świętego Jakuba. Czytelnicy mają także możliwość zobaczyć niepublikowane dotąd zdjęcia z archiwum prywatnego, prezentujące Michela jako sześcioletniego chłopca, pozującego z rodzicami, Michela przytulającego swoje dzieci, szczęśliwego w dniu ślubu z Haliną, świętującego 50. urodziny czy pracującego w kuchni Bistro.

Co i kto miał decydujący wpływ na życie Michela Morana? Jaką ma opinię o polskich kulinariach? Co jest według niego ważniejsze – talent czy praca? Kiedy Michel płacze? Jaki jest jego ulubiony film? Którą postać historyczną najbardziej ceni? Na czym spędza czas wolny? Jaki zawód by wykonywał, gdyby nie był kucharzem? Czy zamieniłby swoje życie na jakiekolwiek inne? Czy chciałby coś zacząć od początku? Odpowiedzi na te wszystkie i jeszcze więcej pytań czekają w książce „Chef. Historia Michela Morana”.

Wydawnictwo: Edipresse Książki

Ocen: 0
1 komentarz
  1. Świetna książka. Czyta się ją bardzo przyjemnie. Zawarte są tutaj najistotniejsze informacje i wydarzenia z życia Chefa. Po przeczytaniu książki jeszcze bardziej polubiłam Michela.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany