Owsianka dobra na wszystko?

owsiankaOwsianka bije rekordy popularności. Nie bez przyczyny owies jest podstawowym składnikiem końskiej diety. To jedno z najcenniejszych zbóż a jego właściwości odżywcze mają bardzo korzystny wpływ na nasz organizm.

Codzienna porcja owsianki pozytywnie wpływa na sprawność fizyczną oraz odporność. Jeżeli zatem chcesz mieć “końskie zdrowie”, dodaj ją do swojego menu.

Owsianka – co tak naprawdę zawiera

– białko o wysokiej wartości odżywczej;
– bardzo korzystny zestaw aminokwasów;
– kwasy tłuszczowe jedno- i wielonienasycone, które korzystnie wpływają na nasz układ krążenia;
– β glukany, których rolą jest obniżanie poziomu cholesterolu oraz regulowanie poziomu cukru;
– rekordowa ilość błonnika wspierającego trawienie;
– polifenole – związki o działaniu  przeciwutleniającym;
– witaminy i minerały.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Płatki owsiane z musem owocowym i bananem

Płatki owsiane z sokiem pomarańczowym

Owsiane batoniki ze śliwką kalifornijską

Owsiaka – dlaczego jest taka zdrowa

Miseczka płatków owsianych z mlekiem lub jogurtem naturalnym zapewnia naszym komórkom mózgowym oraz nerwowym prawidłową porcję witaminy B6, odpowiadającą za pamięć i koncentrację. Witaminy B1 i kwasu pantotenowego, które przeciwdziałają zmęczeniu oraz magnez i selen, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu.

Już w średniowieczu owsianka była podstawą wyżywienia ludności Europy, a dla angielskich górników stanowiła idealny posiłek dający siłę i wytrzymałość do ciężkiej pracy.

Zawartość tych cennych składników sprawia, że płatki owsiane stanowią idealną podstawę do skomponowania pełnowartościowego i smacznego śniadania, które jest najważniejszym posiłkiem dnia i powinno dostarczyć nam około 30% kalorii przewidzianych na wszystkie posiłki w ciągu doby.

Ocen: 2
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany