Ostatni miesiąc głosowania w konkursie „Położna na medal”

położna na medalOsobą, bez której kobiety nie wyobrażają sobie porodu, to położna. To ona jest najbliżej rodzącej i jej maleństwa. To właśnie położnej kobiety są najbardziej wdzięczne za pomoc i przeprowadzenie ich przez okres ciąży, porodu i połogu. Jeszcze tylko do końca grudnia można podziękować położnym i głosować na nie w ramach konkursu „Położna na medal”.

Powiedz „dziękuję” położnej i zagłosuj na nią w konkursie „Położna na medal”!

Kampania społeczno-edukacyjna „Położna na medal” działa już szósty rok, a w jej ramach ambasadorki radzą i edukują młode mamy. W ramach kampanii trwa również konkurs, w którym wyłaniane i nagradzane są najlepsze położne z całej Polski. To właśnie pacjentki decydują, na drodze głosowania, która położna otrzyma tytuł “Położnej na medal”. Do 31 lipca br. trwały zgłoszenia położnych do konkursu. Tylko miesiąc pozostał na głosowanie, które trwa do 31 grudnia br. na stronie kampanii www.poloznanamedal.info.

Laureatki tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone na początku stycznia 2020 roku.

– Świadomość kobiety na temat roli położnej w jej życiu, jest bardzo ważna. Cieszymy się, że od 6 lat kampania „Położna na medal” edukuje i uświadamia kobiety, jak ważną rolę w ich życiu pełni położna w każdym okresie jej życia. Dziś jest to zawód samodzielny, dający im możliwość prowadzenia ciąży, przyjęcia porodu naturalnego, opieki nad kobietą w połogu i jej noworodkiem, a także opieki nad kobietą ze schorzeniami ginekologicznymi czy borykającą się z bezpłodnością. Najważniejszym zadaniem położnej jest doradzać, wspierać i edukować nie tylko kobietę, ale również całą rodzinęmówi Iwona Barańska z Akademii Malucha Alantan, pomysłodawcy i organizatora kampanii Położna na Medal”

Położna na medal – super kampania

„Położna na Medal” to prowadzona od 2014 roku kampania społeczno-edukacyjna, która zwraca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Istotną kwestią kampanii jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

Dzięki głosom setek pacjentek i ich rodzin zostały wyłonione najlepsze położne 5. jubileuszowej edycji kampanii i konkursu „Położna na medal”.

Tegoroczne ambasadorki kampanii – Anna Wojtyla, Alina Jedlińska i Renata Lustyk przez cały czas trwania kampanii dzielą się swoją wiedzą i poradami na temat opieki okołoporodowej.

Kampania „Położna na medal” organizowana jest przez Akademię Malucha Alantan pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni.

Mecenasem kampanii jest marka Oktaseptal.

W kampanię zaangażowało się wielu partnerów medialnych oraz blogerów. Lista patronów medialnych znajduje się na stronie www.poloznanamedal.info.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany